پست وبلاگ

لیست ۱۰ کشور بدشانس!

به گزارش اکوتو ، شاید تا چند سال پیش، اینترنت و جذابیت‌هایش تا این‌قدر در زندگی بشر نفوذ نداشت و نمی‌شد آن را عضو جدایی ناپذیر خانواده‌ها دانست؛ اما امروز، اگر یک ساعت اینترنت قطع باشد، آنگاه چهره و قیافه اعضای خانواده دیدنی است.

اما سرعت اینترنت، خود موضوع دیگری است. وقتی اینترنت با سرعت کمی در اختیار ما باشد، انگار وجود ندارد و همه از دست آن عصبانی می‌شوند. پس سرعت پایین این فناوری قدیمی اصلا دل‌چسب و قابل قبول نیست. در دنیا کشورهایی وجود دارند که در سال ۲۰۱۵، هنوز اینترنت قابل قبولی ندارند و کاربران از سرعت موجود ناراضی‌ هستند. در دنیا مردمانی وجود دارند که برای مشاهده یک ویدیوی ۵ دقیقه‌ای در یوتیوب، حدود ۱۵ دقیقه باید صبر کنند! این شرایط برای شما آشناست نه؟!

تصمیم داریم تا در این مطلب به لیست این کشورهای بدشانس نگاهی بیندازیم! (این لیست مربوط به انتهای سال ۲۰۱۴ است)

  • لیبی

شاید به لطف اتفاقات سیاسی در این کشور، حال لیبی را بهتر بشناسیم! از لحاظ سرعت پایین اینترنت، لیبی در دنیا اول است. اینترنت از سال ۲۰۰۰ به این کشور وارد شد. حدود ۵۲ درصد از اتصالات اینترنت این کشور، دارای سرعتی کمتر از ۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه است. البته مشکل حدود ۵٫۶ درصد این اتصالات در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۴ رفع شده است؛ اما باید بگوییم هنوز قشر عظیمی از مردم این کشور از سرعت پایین اینترنت برخوردارند! امیدواریم بعد از برقراری صلح کامل، این مشکل نیز حل شود.

  • نپال

این کشور فقیر آفریقایی، رتبه دومین کشور دارای پایین‌ترین سرعت اینترنت را داراست. این کشور زیبا، یکی از ضعیف‌ترین اینترنت‌های دنیا را دارد! این فناوری از سال ۱۹۹۴ وارد نپال شد. ۳۲ درصد اتصالات اینترنتی این کشور کمتر از ۲۵۶ کیلوبایت سرعت دارد. سال گذشته حدود ۴ درصد از این آمار کاهش یافت. امیدواریم این کشور که از مردمی مهربان و فضایی زیبا بهره می‌برد، بتواند به‌زودی این مشکل را نیز حل کند.

  • نیجریه

نیجریه در آفریقا واقع شده است و سومین کشور دارای اینترنت ضعیف لیست ماست. این کشور از سال ۱۹۹۵ دارای اینترنت شده است. حدود ۳۱ درصد اتصالات نیجریه سرعتی کمتر از ۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه دارد. البته سال گذشته تا ۱۶ درصد این مشکل رفع شده است.

  • ایران

دیدن نام کشورمان، پس از کشورهای نام برده واقعا ناراحت کننده است! سرعت میانگین حدود ۳۰ درصد از اتصالات کشورمان ۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه است. البته طی یک سال گذشته و حل مشکلات اینترنتی، این موضوع تا ۶ درصد کاهش یافته است! امیدوارم که بتوانیم در سال‌های آینده دارای یکی از بهترین اینترنت‌های منطقه باشیم!

e2b03f291a

  • هند

دیدن نام هند، این کشور پهناور آسیایی در این لیست کمی عجیب است! ۲۷ درصد از اتصالات این کشور نیز به طور میانگین حدود ۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه سرعت دارد. این کشور ثروتمند که یکی از قطب‌های نرم افزاری دنیاست، باید تلاش کند تا این درصد را هر چه سریع‌تر به صفر برساند!

  • بولیوی

بولیوی را می‌توان یک کشور کوچک با سرعت اینترنت کم نام برد! این کشور که از سال ۲۰۰۰ با این فناوری انس گرفته است، دارای ۲۵ درصد اتصالات کمتر از ۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه است.

  • سوریه

کشوری در آسیای مرکزی که برای ما ایرانیان بسیار شناخته شده است. سال ۲۰۰۳ بود که سوریه دارای اینترنت سراسری شد! این کشور با دارا بودن ۱۹ درصد اتصالات کم سرعت (۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه) رتبه هفتم لیست را از آن خود کرده است. البته با وجود مشکلات فراوان فعلی در این کشور جنگ‌زده، شاید به این زودی نتوان به کاهش این آمار امید داشت.

  • اندونزی

کشوری از آسیای شرقی! این کشور از سال ۱۹۸۳ دارای اینترنت بوده است؛ اما هنوز نتوانسته برای مردمش اینترنتی با کیفیت جور کند. ۱۹ درصد مردم اندونزی از اینترنت کم سرعت برخوردارند.

  • قزاقستان

کشوری در آسیای مرکزی که با دارا بودن ۱۹ درصد اتصالات سرعت پایین، رتبه نهم این لیست را از آن خود کرده است. سال گذشته این کشور ۴ درصد از این آمار را بهبود بخشیده است.

  • مالزی

آخرین کشور لیست ما، مالزی است که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. سال ۱۹۹۵ اینترنت وارد این کشور شده است. حدود ۱۶ درصد از اتصالات این کشور به شبکه جهانی اینترنت دارای سرعتی کمتر از ۲۵۶ کیلوبایت بر ثانیه هستند!

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *