پست وبلاگ

تسهیل درسفر گردشگران از کشورهای همسایه به ایران

به گزارش اکوتو ، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت تقریبا هر سال یک میلیون گردشگر از جمهوری آذربایجان به ایران سفر می کنند.

مسعود سلطانی فر که در گفت‌وگو با ترند نیوز سخن می گفت افزود: روابط با کشورهای همسایه اهمیت زیادی برای ما دارد و ایران گام هایی را برای جذب بیشتر گردشگران از کشورهای همسایه برداشته است.

وی تاکید کرد تسهیل صدور روادید برای توسعه صنعت گردشگری ایران ضروری است.

ایران اخیرا شرط صدور روادید برای اتباع هفت کشور ترکیه، لبنان، آذربایجان، گرجستان، بولیوی، مصر و سوریه را برداشته است و گردشگران این کشورها بدون دریافت روادید می توانند به این کشور سفر کنند و در یک دوره ۱۵ تا ۹۰ روزه در این کشور بمانند.

سلطانی فر افزود اتباع ۱۹۰ کشور نیز می توانند در فرودگاه روادید ورود به ایران را دریافت کنند.

به گفته وی سقف اقامت افرادی که در هفت فرودگاه ایران روادید ورود به این کشور را دریافت می کنند از ۱۵ روز به ۳۰ روز افزایش یافته است.

وی همچنین گفت دولت مبتوعش در نظر دارد سال آینده تسهیلات دریافت روادید الکترونیکی را راه اندازی کند که فرآیند دریافت روادید را بسیار راحت تر خواهد کرد.

معاون سلطانی فر نیز از سفر پنج میلیون گردشگر به ایران در سال گذشته ایرانی خبر داد و گفت ۱٫۶ میلیون نفر از این افراد عراقی و ۱٫۱ میلیون نفر آذربایجانی بوده اند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *