پست وبلاگ

کرمان فرصت گردشگری زیادی در جذب گردشگر دارد،اما!

به گزارش اکوتو ، اسدالله درویش امیری صبح امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار داشت: شهید باهنر از افتخارات کرمان است و باید از همه دولت مردانی که از پیروزی انقلاب تاکنون روی کار آمدند یاد کرد.

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور تصریح کرد: به عنوان کارشناسی که در تدوین برنامه اول دوم سوم و چهارم توسعه دست داشتم، این مسئله را بیان می‌کنم که در دوران دولت دفاع مقدس روزهایی را سپری کردیم که سیلوها را جارو زده بودیم و در آن روزها انسجام و همبستگی ملی در جامعه موج می‌زد تا آرامش همگانی حکم فرما شود.

وی با تاکید بر ایجاد اشتغال در کشور گفت: مشکلات اجتماعی و مراجعه  فارغ‌التحصیلان به انواع اداره‌ها و شرکت‌ها بی‌داد می‌کند و دولت تمام هم و غمش را برای رفع این مشکلات گذاشته است.درویش امیری در ارتباط با توسعه گردشگری و جذب گردشگران به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت : ایشان فرمودند باید عدد گردشگران به پنج برابر برسد و این مسئولیت سنگینی را برای مسئولان ایجاد کرده استف همچنین دستور دوم ایشان توسعه ترویج صیانت از میراث فرهنگی است.

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور ضمن بیان اقدامات سازمان میراث فرهنگی خاطر نشان کرد: سازمان ۱۰۲۰ پروژه را تعریف کرده و این بسته سرمایه‌گذاری از جمله سرمایه‌گذاری در بازارچه‌های صنایع دستی، واگذاری اماکن و خانه‌های تاریخی و احداث هتل‌های چهار و پنج ستاره رفع مشکلات و توسعه مناطق نمونه گردشگری که میزان سرمایه گذاری هر بخشی تعیین شده است.وی تاکید کرد: استان کرمان با دارا بودن ۶۰۰ اثر ثبت شده ملی و ۳ اثر ثبت شده جهانی و ظرفیت‌های طبیعی فرصت گردشگری زیادی در جذب گردشگر دارد.

درویش اسدی تصریح کرد: این سازمان در هشت سال گذشته بیشترین آسیب را در بخش اداری دید و نیاز به کمک از بیرون هم در منابع انسانی و هم بودجه داریم.معاون امور مجلس و استان‌های سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور گفت:کاستی‌ها باید جبران شود و کرمان سرافراز باید بیش از این شناخته شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *