پست وبلاگ

اوج‌گیری کاذب تورهای تابستانی

دفاتر خدمات مسافرتی برای روزهای آخر تابستان که خانواده‌ها هنوز فرصت رفتن به سفر را دارند، نرخ برخی از تورهای گردشگری خود از جمله تورهای جزیره کیش را گران تر کرده‌اند.

برای این تورها که بیشتر با پکیج دو تا سه روزه فروخته می‌شود، تنها وسیله نقلیه هواپیما است و باید در هتل‌های یک تا ۵ ستاره اقامت داشت چراکه در این جزیره امکان اقامت در چادر وجود ندارد و خانه‌های محلی نیز به تعداد زیاد میزبان گردشگران نیستند.

از سوی دیگر بسیاری از هتل‌های جزیره کیش دارای ستاره‌های غیر واقعی هستند به نحوی که پس از درجه بندی آنها، تعدادی از ستاره هتل‌ها فرو می‌ریزد. مانند یکی از معروف ترین هتل‌های این جزیره که تور گردشگری نیز برگزار می کند و در سالهای اخیر ستاره های خود را به دلیل بی‌کیفیت بودن خدمات، از دست داده است.

افزایش قیمت بدون خدمات اضافه

با این وجود تورهای این جزیره در ایام آخر هفته، تعطیلات تابستانی و اعیاد، گران‌تر فروخته می شود. دفاتر خدمات مسافرتی فعال در این تورهای گردشگری و حتی مجریان تورهای گردشگری کیش برای این روزها قیمتی حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزارتومان بیشتر از حد مجاز به نرخ تورها اضافه می‌کنند بدون اینکه خدمات اضافه تری را ارائه دهند.

 ساحل جزیره کیش

درحالی که معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همیشه اعلام کرده است افزایش نرخ تورهای گردشگری غیرمجاز است اما این دفاتر حتی در سایت های اطلاع رسانی خود نیز به وضوح از افزایش نرخ در آخر هفته خبر می دهند.

یکی از اپراتورهای دفاتر خدمات مسافرتی فعال در تورهای گردشگری کیش به خبرنگار مهر گفت: در ایام عید قربان ۲۰۰ هزار تومان افزایش نرخ داریم چون در این روزها متقاضی برای ورود به جزیره کیش بیشتر می‌شود، از سوی دیگر هتل‌های خوب جزیره فضای کمتری دارند.

نرخ کمتر می‌خواهید، عیدها مسافرت نروید‍!

وی ادامه داد: بنابراین اگر بخواهید نرخ کمتری بپردازید باید یا در وسط هفته یا ایامی غیر از اعیاد قربان تا غدیر سفر کنید چون اکنون تورهای این جزیره برای ۲ شب و سه روز، با صبحانه و ترانسفر فرودگاهی و بلیت رفت و برگشت و اقامت در هتل ۴ ستاره یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد. ولی برای ایامی غیر از این روزهای تعطیل، همین تور ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان فروخته می شود.

بررسی نرخ تورهای گردشگری کیش نشان می‌دهد که در روزهای آخر تابستان تورهای جزیره با اقامت در هتل ۵ ستاره از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان، تورهای گردشگری با اقامت در هتل چهار ستاره با ۳۰۰ هزار تومان اختلاف قیمت، تورهای سه ستاره نیز با ۴۰۰ هزار تومان نرخ کمتر فروخته می شوند.

البته نرخ تورهای جزیره به تعداد ستاره هتل، تعداد روزهای اقامت، ایام هفته، ارائه خدمات ناهار و شام و… بستگی دارد. به این معنی که اگر قرار باشد در این تورها خدمات سه وعده غذا در نظر گرفته شود، قیمت آن به مراتب بیشتر خواهد شد.

همچنین مسافرانی که بخواهند یک روز مدت اقامتشان را در این جزیره تمدید کنند، می بایست به آژانس مورد نظر اطلاع داده و حدود ۱۰۰ هزار تومان دیگر به نرخ تور خود اضافه کنند. برخی از هتل‌های جزیره کیش برای تبلیغات خود از خدماتی مانند تور جزیره، تخفیف برای استفاده مسافرانشان از باغ پرندگان یا پارک دلفین ها بهره می گیرند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *