پست وبلاگ

کویر لوت به عنوان نخستین میراث طبیعی ایران در یونسکو ثبت می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع گردشگری استان کرمان از طرح پرونده کویر لوت به عنوان نخستین پرونده میراث طبیعی ایران در اجلاس آینده یونسکو خبر داد. محمود وفایی در گفت‌وگو با تسنیم  اظهار داشت: اجلاس آینده یونسکو اواخر تیرماه امسال در استانبول ترکیه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه پرونده کویر لوت برای ثبت نخستین میراث طبیعی ایران مطرح می‌شود، گفت: بخش زیادی از کویر لوت در استان کرمان واقع شده و میراث طبیعی ارزشمندی به شمار می‎رود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با بیان اینکه در مدت ۵ سال گذشته همه تلاش‌های لازم برای اینکه این پرونده ثبت یونسکو شود، انجام شده افزود: هیچ کم و کاستی در مستندات این پرونده وحود ندارد و امیدواریم که اواخر تیرماه شاهد اخبار خوبی در حوزه ثبت میراث باشیم.

وی ابرازامیدواری کرد: با ثبت جهانی کویر لوت چهارمین اثر جهانی استان کرمان ماندگار شده و کرمان به قله‌های جهانی میراث ایران نزدیک شود.

وفایی از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در یخدان مویدی کرمان اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: اطلاعی از اینکه از چه نهادی مجوز برگزاری نمایشگاه صنایع دستی گرفتند، ندارم و ما مخالف برگزاری آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه در اداره کل میراث تقویم نمایشگاهی ملی و استانی وجود دارد، تصریح کرد: این کار به برنامه‌هایی که از قبل توسط کارشناسان این حوزه به صورت تخصصی برنامه‌ریزی شده ضربه می‌زند و ایجاد بی‌انگیزگی می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان اظهار داشت: صدور مجوز برگزاری نمایشگاه در حوزه صنایع‌دستی بر عهده میراث فرهنگی است و نباید سایر نهادها خارج از ضابطه عمل کنند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *