پست وبلاگ

کویر عامل توسعه گردشگری است

مسعود سلطانی فر سه شنبه شب در آییین جشن انقلاب و گرامیداشت ثبت جهانی میمند در خانه شهر کرمان از سفر رئیس جمهور در ابتدای سال آینده به کرمان خبر داد و گفت: در ماه های ابتدایی سال ۹۵ استان کرمان میزبان هیئت دولت خواهد بود.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به فرانسه، اظهار کرد: در این سفر مدیرکل یونسکو چهار لوح از جمله لوح ثبت جهانی میمند را تقدیم رئیس جمهور کرد.

سلطانی فر با اشاره به اینکه ثبت جهانی هر اثر سه سال به طول می انجامد، ادامه داد: منظر فرهنگی روستای تاریخی میمند بعد از گذشت چهار سال، تیرماه سال جاری به ثبت رسید.

وی با اشاره به ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان کرمان تصریح کرد: امروز کرمان به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری کشور و جهان تبدیل شده است.

معاون رئیس جمهور به اشاره به وجود سه اثر ثبت جهانی در کرمان، گفت: در سال آینده با ثبت دو اثر دیگر تعداد این آثار به پنج مورد می رسد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: همچنین ۷۰۰ اثر ثبت ملی در استان کرمان وجود دارد.

وی ادامه داد: زمانی از کویر به عنوان دو مانع بزرگ برای توسعه یاد می شد در حالیکه امروز کویر ظرفیتی عظیم بوده و عامل توسعه گردشگری به شمار می رود.

معاون رئیس جمهور یادآور شد: سالیانه هزاران گردشگر برای مشاهده جاذبه های کویر راهی ایران می شوند.

سلطانی فر با اشاره به اینکه گردشگران به دو دسته مذهبی و تاریخی و فرهنگی تقسیم می شوند، گفت: طی دو سال گذشته شاهد رشد سه برابری حضور گردشگران خارجی در ایران بوده ایم.

سلطانی فر از رونق بخش های گردشگری کشور خبر داد و افزود: بیش از ۹۵۰ پروژه در این بخش با اعتبار ۳۰ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در حال اجراست.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

3 دیدگاه در “کویر عامل توسعه گردشگری است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *