پست وبلاگ

کویر مهم‌ترین ظرفیت گردشگری خراسان جنوبی است

اسدالله درویش امیری صبح امروز در دیدار با امام جمعه بیرجند اظهار داشت: دو بند از بندهای سیاست‌های کلی که از سوی رهبرمعظم انقلاب در زمینه برنامه ششم توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور ابلاغ شده است به سازمان میراث فرهنگی مرتبط است.

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور توسعه زیرساخت‌های صنعت گردشگری و ۵ برابر شدن گردشگران خارجی را یکی از این بندها دانست و تصریح کرد: تقویت صنایع دستی و افزایش صادرات این محصولات و نیز حفظ آثار و ابنیه تاریخی از دیگر مواردی است که در این زمینه مورد توجه و تاکید ویژه رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است.

درویش امیری خراسان جنوبی را از استان‌های مناسب در زمینه گردشگری برشمرد و افزود: وجود ۶۰ رشته ثبت شده در صنایع دستی، آثار ثبت جهانی شده (باغ اکبریه و در آینده قنات بلده) و کویر بی‌نظیر استان از ظرفیت‌های بی شمار این استان است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی نیز در این دیدار ضمن تبریک عید غدیر و تسلیت فاجعه منا گفت: در حوزه میراث فرهنگی باید پیوست فرهنگی وجود داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین علی رضایی بر حفظ معیارهای انقلاب اسلامی و معیارهای انسانی در زمینه گردشگری تاکید کرد و افزود: در قرآن کریم و نهج البلاغه نیز بر گردشگری در زمین، مسافرت و غیره اشاره شده است و بومی‌سازی و فرهنگ‌سازی علم و صنعت به ویژه گردشگری و معرفی فرهنگ ناب و زیبای اسلام و ایران به گردشگران در کنار درآمدزایی بسیار مهم است.

وی کویر زیبای خراسان جنوبی را مهم‌ترین و اصلی ترین پتانسیل گردشگری استان دانست و بر ساماندهی مقبره حکیم‌نزاری تاکید مجدد کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *