پست وبلاگ

ورود گردشگران بین‌المللی رالی به کویر خراسان جنوبی

اکوتو ؛ حسن رمضانی صبح امروز در بازدید از موزه‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: در استان ۱۲ موزه وجود دارد که ۴ مورد آن با نام‌های موزه باستان‌شناسی، مردم‌شناسی و موزه خصوصی اشیای مردم‌شناسی و پهلوانی در بیرجند وجود دارد.

وی افزود: موزه‌های مردم‌شناسی، آب و مشاهیر در قاین، موزه مردم‌شناسی و صنایع دستی در سرایان، موزه مردم‌شناسی در فردوس و موزه مردم‌شناسی خصوصی بشرویه و موزه مردم‌شناسی طبس هم از دیگر موزه‌های استان است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: در ۶ ماه اول امسال از موزه‌های مردم‌شناسی و باستان‌شناسی و مجموعه جهانی اکبریه ۳۸ هزار و ۹۳۵ نفر، موزه خصوصی اشیای مردم‌شناسی بیرجند هزار و ۳۶۵ نفر و موزه پهلوانی بیرجند ۹۰۰ نفر بازدید کرده‌اند.

رمضانی افزود: در این مدت از موزه مردم‌شناسی قاین ۲ هزار نفر، موزه مشاهیر هزار و ۴۹۸ نفر، موزه آب قاین هزار و ۱۲۲ نفر و موزه مردم‌شناسی و صنایع دستی سرایان ۷ هزار و ۷۵۰ نفر بازدید کردند.

وی تصریح کرد: همچنین از موزه مردم‌شناسی فردوس ۳ هزار و ۵۴۵ نفر، از موزه مردم‌شناسی خصوصی بشرویه ۵ هزار و ۸۰۱ نفر و از موزه مردم‌شناسی طبس در این مدت ۵۱۵ نفر و در مجموع هم در نیمه اول امسال ۶۳ هزار و ۴۳۱ نفر از موزه‌های خراسان جنوبی بازدید کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی همچنین از برگزاری تور رالی و سافاری گردشگران خارجی در این استان خبر داد و گفت: این امر، فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری استان است.

رمضانی با بیان اینکه این گروه با ۱۹ دستگاه خودرو و ۳۰ نفر مسافر با ملیت‌های فرانسوی و پرتغالی و آلمانی در ایران حضور دارند، افزود: این گروه از ۲۸ مهر تا ۲ آبان از کویر دهسلم نهبندان بازدید می‌کنند.

وی بیان کرد: این گردشگران از مرز بازرگان وارد کشور شده و پس از عبور از استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، تهران، اصفهان و یزد وارد استان شده و در تاریخ ۹ آبان از کشور خارج می‌شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی یادآور شد: حضور این گردشگران در معرفی هر چه بیشتر کشور و ترغیب سایر گردشگران برای سفر به ایران نقش موثری دارد.

رمضانی با بیان اینکه تمام تمهیدات لازم برای انجام میزبانی شایسته از این گردشگران انجام شده است، گفت: هر گردشگر خارجی ظرفیتی برای معرفی تاریخ، فرهنگ و نقش سازنده ایران اسلامی در طول تاریخ است.

رمضانی بازدید از روستا و آشنایی با آداب و رسوم ساکنان کویر، بازدید از صنایع دستی منطقه، آشنایی با نحوه امرار و معاش و کشاورزی مردم، اجرای مسابقات سافاری در کویر و اسکی روی شن و همچنین رصد ستارگان را از مهم‌ترین برنامه‌های این گردشگران در کویر دهسلم نهبندان عنوان کرد.

وی از مقدمات انجام ثبت جهانی کویر دهسلم نهبندان در اواخر مهرماه خبر داد و گفت: بر اساس برنامه از پیش تعیین شده شهرستان نهبندان میزبان کار‌شناسان ارزیاب یونسکو از کشورهای نیوزلند و تونس خواهد بود که از منطقه بازدید خواهند کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: روستای دهسلم از روستاهای هدف گردشگری خراسان جنوبی و از توابع بخش مرکزی شهرستان نهبندان است که در فاصله ۹۰ کیلومتری غرب این شهرستان و همچنین در فاصله ۲۷۰ کیلومتری جنوب غربی مرکز استان خراسان جنوبی قرار دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *