پست وبلاگ

کارواش های پلدختر آب آشامیدنی شهر را می‌بلعند

به گزارش اکوتو ،حجت‌الاسلام علی رحمتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان پلدختر، بابیان اینکه ماشین‌شویی‌ها علاوه بر به‌مخاطره انداختن سلامت مردم، آب آشامیدنی شهر را در هنگام کمبود آب می‌بلعند، اظهار داشت: این ماشین‌شویی‌ها فلزات سنگین و رنگین سرب، روغن، مواد غیربهداشتی و پساب ناشی از شستشوی خودروهای سنگین را در زمین‌های اطراف رها می‌کنند که مخاطرات و چالش‌های جدی زیست‌محیطی را به بار می‌آورند.

امام جمعه موقت پلدختر ضمن تبریک هفته دولت، یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر را گرامیداشت و بیان کرد: دولت شهید رجایی نخستین دولتی بود که بعد از تفکرات لیبرالی در کشور به‌وجود آمد و امور اجرایی کشور را به‌عهده گرفت و در راستای اهداف انقلاب بزرگ‌ترین خدمت را به مردم انجام داد.وی ضمن گرامیداشت سالروز ولادت امام رضا (ع) و دهه کرامت، گفت: سراسر زندگی امام رضا (ع) برای مسلمانان درس و آموزه بوده و این امام همام تجلی اسم اعظم رئوف است.

رحمتی با گرامیداشت روز جهانی مساجد، تصریح کرد: مسجد پایگاه تربیتی، بسیج مردمی،کانون مشارکت و تعامل اجتماعی و دارای قداست و جایگاه مهمی است که اجرای برنامه‌های فرهنگی اجتماعی از این ظرفیت بالای اسلامی امری ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: هدف از اجرای برنامه‌های مسجد، تقویت بی‌بدیل نقش مساجد در تربیت و تهذیب نسل جوان است که امروز این نقش کمرنگ شده و باید احیاء شود.رحمتی اظهار داشت: امروز مساجد تنها محل برگزاری جلسات ویژه اموات و امثال آن شده که باید متولیان امور مساجد این موارد را در جامعه گوشزد کنند.

امام‌جمعه موقت پلدختر، دومین هدف از اجرای برنامه‌های روز جهانی مساجد را تجلیل از فعالان، سازندگان، آبادکنندگان، هیئت‌امنا، خادمان، امامان جماعت عنوان کرد و گفت: محوریت کارهای مسجد به‌عهده امام جماعت است که باید شرایط لازم را داشته باشد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *