پست وبلاگ

حضور میلیون‌ها زائر در کربلا هم‌زمان با عاشورای حسینی

به گزارش اکوتو ، میلیون‌ها مسلمان امروز شنبه، مراسم عزاداری دهم محرم الحرام، روز عاشوراء را در استان کربلا برگزار می‌کنند.

وبگاه خبری «الفرات» عراق با بیان این خبر نوشت: استان کربلاء دیروز شاهد ورود میلیون‌ها زائر از جای‌جای دنیا برای برپایی مراسم عزاداری روز عاشورا بود. این زائران در میان تدابیر شدید امنیتی، امدادی و پزشکی وارد کربلا شده‌اند.

بنا بر این گزارش، کاروان‌ها و دسته‌جات عزاداری در سراسر استان کربلا بخصوص در بین‌الحرمین میان حرم امام حسین -علیه‌السلام- و حضرت عباس -علیه‌السلام- مستقر شده‌اند.

وزارت بهداشت عراق اعلام کرده است که گروه‌های امدادی خود را در سراسر استان برای خدمات‌رسانی به زائران مستقر کرده و برای استان کربلا طرح ویژه در دست اجرا دارد. وزارت نیروی عراق نیز اعلام کرده است که برنامه قطع برق منظم به دلیل اجرای شعائر حسینی تا پایان مراسم‌ها در استان کربلا اجرا نمی‌شود.

وبگاه خبری العهد لبنان نیز به نقل از مسئولان عراق گزارش داد که احتمال می‌دهند شمار زائران از سه میلیون نفر فراتر برود.

روز گذشته نیز شهر کرکوک شاهد برپای مراسم باشکوه عزاداری تاسوعای حسینی بود که رزمندگان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) در آن شرکت کردند.

 

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *