پست وبلاگ

ساخت کمپ گردشگری در کربلای ایران به اتمام رسید

به گزارش اکوتو ، محسن جاوری صبح امروز در جمع خبرنگاران، با تاکید بر اینکه کمپینگ‌ها امروزه نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های گردشگری ایفا می‌کنند، اظهار داشت: این کمپ گردشگری در منطقه زیارتی و گردشگری مشهد اردهال با توجه به برگزاری هر ساله مراسم قالیشویان در دومین جمعه مهرماه و حضور میلیونی گردشگران به این منطقه زیارتی راه‌اندازی می‌شود.وی، واحدهای خانوادگی، سکوی چادر، مدیریت و نگهبانی، نمازخانه، فضای بازی کودکان، زمین اسکیت، آبنما، فضای سبز، پارکینگ، آلاچیق و سرویس‌های بهداشتی را از جمله امکانات کمپ گردشگری در مشهد اردهال برشمرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان، نقش کمپینگ‌ها در صنعت گردشگری در اقتصاد گردشگری، توزیع، پراکنش گردشگر در نقاط مختلف و ارائه فضاهای کالبدی مناسب به‌صورت ترکیب فضاهای سر بسته و روباز که چشم‌انداز دائمی مناسبی برای گردشگر ایجاد می‌کند را مور دتاکید دانست.

وی افزود: کمپ گردشگری در منطقه زیارتی و گردشگری مشهد اردهال به منظور رفاه حال گردشگران در فاصله ۱۰۰ متری از حرم مطهر حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر(ع) در مشهد اردهال در نظر گرفته شده است که  هزینه‌ای بالغ بر  یک میلیارد و  ۵۰۰ میلیون از محل اعتبارات ملی  این کمپ اجرا و به پایان رسید.

روستای مشهد اردهال را به نام روستای غیاث‌آباد می‌شناسند که جزو دهستان نیاسر از بخش نیاسر شهرستان کاشان بوده و این روستا در فاصله ۴۲ کیلومتری باختر کاشان است که مدفن یکی از فرزندان امام محمد باقر(ع) به نام سلطان علی است که افزون بر نقطه نظر هنری، تاریخی به جهت مراسم مذهبی ویژه‌اش نیز قابل توجه است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *