پست وبلاگ

صرافی‌های “کله‌گنده” دلار را گران کردند

بازار ارز که چند هفته‌ایست دستخوش نوسانات صعودی و نزولی است امروز هم ملتهب بود و آن‌طور که فعالان بازار می‌گویند علت این التهاب نه از سوی بانک مرکزی و نه از سوی عموی بانکی‌ها بلکه از سوی “صرافی‌های کله‌گنده” بوده است.

یکی از صراف‌های چهارراه استانبول از غیرقابل پیش‌بینی بودن قیمت‌ها در بازار ارز حتی برای یک ساعت آینده می‌گوید و ادامه می‌دهد: صرافی‌ها هم اکنون فقط نظاره‌گر تغییرات قیمتی هستند و نمی‌دانند قرار است وضعیت چه شود.

صراف دیگری که در قلب بازار ارز فعالیت می‌کند در ادامه صحبت‌های همکار خود این را می‌گوید که علت نزولی شدن قیمت‌ها به‌خاطر دخالت بانک مرکزی نبوده چراکه امروز بانک مرکزی عرضه‌ای نداشته است.

یکی دیگر از صراف‌ها در ادامه می‌گوید: قبلاً عمو بانکی‌ها نرخ تعیین می‌کردند ولی الآن دیگر از عمو بانکی‌ها هم خبری نیست و فقط بازاری‌های “کله‌گنده” بازار را تکان می‌دهند.

صرافی‌های خیابان فردوسی امروز (دوشنبه) هر دلار آمریکا را با قیمت ۳۶۴۸ تومان، یورو را با قیمت ۳۹۷۵ تومان و پوند انگلیس را با قیمت ۵۲۳۵ تومان به متقاضیان می‌فروشند.

سکه‌فروش‌های  بازار سبزه‌میدان هم‌اکنون هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید را با قیمت ۹۳۸هزار و ۵۰۰ تومان، سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم را با قیمت ۹۳۵هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی را با قیمت ۴۷۰هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی را با قیمت ۲۵۵هزار تومان و سکه یک‌گرمی را با قیمت ۱۷۱هزار تومان می‌فروشند.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۱۰۴٫۷ دلار و هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار داخلی ۹۵هزار و ۳۰۰ تومان قیمت خورده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

2 دیدگاه در “صرافی‌های “کله‌گنده” دلار را گران کردند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *