پست وبلاگ

جمعه بازار صنایع دستی در کاخ مروارید کرج برپا می‌شود

عبدالناصر میرچی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به برپایی نمایشگاه و بازارچه دائمی صنایع دستی در استان البرز اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه در البرز معطوف به درخشش ویژه هنرمندان صنایع دستی استان البرز در بیست و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی بود.

وی افزود: با توجه به استعدادها و پتانسیل استان البرز در بحث صنایع دستی، مقرر شد نمایشگاه و بازارچه دائمی صنایع دستی در البرز راه‌اندازی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز خاطرنشان کرد: با توجه به وجود قومیت‌های مختلف و تنوع جمعیتی البرز که شهر کرج را به ایران کوچک تبدیل کرده، این نمایشگاه به شرط تاسیس و همکاری سایر مسئولان استانی می‌تواند کاراکتر ملی نیز داشته باشد.

وی با بیان اینکه ۳۱ غرفه برای برپایی این نمایشگاه در کاخ مروارید در نظر گرفته شده است، گفت: تاکنون حدود ۲۰ غرفه آماده شده و در صورت تکمیل همه غرفه‌ها، در نخستین جمعه بعد از عید مبارک فطر، نخستین جمعه بازار صنایع دستی در کاخ موزه مروارید برگزار می‌شود.

میرچی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با توجه به گستره و فضای بزرگ کاخ مروارید به صورت چند بعدی از ظرفیت فضای این کاخ استفاده کنیم که نمونه آن ایجاد جمعه بازار صنایع دستی است.

وی با تاکید بر اینکه اگر این بازارچه با اقبال و استقبال عمومی مواجه شد، این حرکت و فعالیت مفید ادامه می‌یابد، بیان کرد: در صورت عدم استقبال مردمی ناچار می‌شویم تصمیم دیگری برای بهره‌برداری از این کاخ اتخاذ کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز خاطرنشان کرد: به سبب اینکه این کاخ قدری از هسته اصلی شهر دور است، نگرانی بابت تردد مردم به این منطقه وجود دارد که در صورت رفع این مشکل حالت روتین به این بازارچه می‌دهیم.

وی اظهار داشت: برای آزمایش این موضوع، این جمعه بازار برای یک هفته برگزار می‌شود تا میزان استقبال مردمی مورد ارزیابی قرار گیرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *