پست وبلاگ

جولان آتش در جنگل‌های شرق مازندران

افزایش ۱۵ درجه‌ای دمای هوای مازندران از روز گذشته و امروز سبب شد تا بخش‌هایی از مناطق جنگلی بخش هزار جریب و پی رجه شهرستان نکا طعمه حریق شود.

این آتش سوزی‌های مقطعی در نقاط مختلف روستاهای بخش هزار جریب در روز گذشته و روستاهای دوآب، سی کیله و اوکرکا در بخش پی رجه نکا سرایت کرده است.

به محض اطفاء حریق از سوی نیروهای آتش نشانی، قرقبان‌ها و مردم، گزارشاتی مبنی بر ادامه آتش سوزی در نقاطی دیگر از این بخش‌های کوهستانی شهرستان نکا گزارش می‌شود.

آتش سوزی‌های روز گذشته و امروز که به صورت زنجیره‌ای طی سال گذشته در این فصل سال به وقوع پیوسته بود، می‌تواند ریشه انسانی نیز داشته باشد و محصول برنامه‌ریزی شده جنگل نشینان و برخی چوپانان منطقه باشد.

هم اکنون نیروهای اطفا در حال خاموش کردن بخش‌هایی از مناطق روستایی دوآب و اوکرکا در پی رجه هستند.

این گرمای هوا سبب شد تا به دنبال وزش باد گرم، جولان آتش سوزی دامان جنگل‌های بکر و هیرکانی شرق مازندران را بگیرد، به گونه‌ای که این آتش سوزی‌ها در مناطقی از جنگل‌های بخش یانه سر بهشهر نیز گزارش شده است.

فرمانداران و مسئولان امدادی شرق مازندران در آماده باش کامل بوده تا جلوی حریق ناشی از عوامل انسانی را در شرق مازندران بگیرند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *