پست وبلاگ

جنب‌وجوش دلالان برای بُزخری مسکن مهر پرند

دو روز پیش شرکت عمران شهر جدید پرند طی دو اطلاعیه‌ “فوری” از متقاضیان مسکن مهر پروژه کیسون خواست حداکثر ظرف ۱۰ روز کاری نسبت به انجام مراحل اداری درخصوص تحویل قطعی واحد اقدام کنند، در غیر این‌صورت واحدهای متقاضیان با متقاضیان خوش‌حساب جابه‌جا خواهد شد.

در یکی از اطلاعیه‌های این شرکت تأکید شده بود؛ «به‌اطلاع متقاضیان محترم پروژه کیسون زون۴ و بلوک‌های ۳۱ تا ۴۲ زون۵ که تاکنون نسبت به تحویل قطعی واحدهای خود اقدامی صورت نداده‌اند می‌رساند، نظر به آماده بودن واحدهای این پروژه و اطلاع رسانی‌های مکرر از طریق پیامک، لازم است حداکثر ظرف ۱۰ روز کاری نسبت به انجام مراحل اداری درخصوص تحویل قطعی واحد اقدام فرمایند. بدیهی است در صورت عدم‌مراجعه برابر تبصره ۳ ماده ۴ قرارداد، نسبت به جابه‌جایی واحدهای متقاضیان مذکور با متقاضیانی که سهم آورده و مراحل اداری خود را تکمیل کرده‌اند، اقدام خواهد گردید ولیکن حق و حقوق تمامی متقاضیان نزد شرکت عمران محفوظ خواهد ماند».

در اطلاعیه دوم هم شرکت عمران پرند خطاب به شماری دیگری از متقاضان مسکن مهر کیسون (زون۵) تأکید کرده بود؛ «به‌اطلاع متقاضیان محترم پروژه کیسون (زون۵) می‌رساند، با عنایت به آماده بودن بلوک‌های ۱۹ تا ۳۰ این پروژه، لازم است ظرف ۲۰ روز کاری نسبت به انجام امور اداری و تکمیل سهم آورده خود جهت تحویل قطعی واحد به کارگزاری مسکن مهر (سالن ۳) مراجعه نمایند. شایان ذکر است در غیر این‌صورت هرگونه مسئولیتی ناشی از عدم‌مراجعه و تکمیل سهم آورده به‌عهده متقاضیان مورد نظرخواهد بود».

این در حالی است که شماری از متقاضیان این پروژه‌ها نسبت به زمان تعیین شده برای تکمیل آورده اعتراض دارند. یکی از متقاضیان مسکن مهر پرند دراین‌باره به تسنیم، گفت: سال ۸۷ در مسکن مهر ثبت‌نام کردم و تاکنون ۱۵میلیون و ۶۰۰هزار تومان برای این طرح واریز کرده‌ام.

وی با بیان این‌که اخیراً شرکت عمران در پیامکی اعلام کرده متقاضیان نسبت به افزایش واریزی تا سقف ۲۴میلیون تومان طی یک بازه زمانی ۲۰روزه اقدام کنند، افزود: ۱۵میلیونی را هم که تا الآن واریز شده با هزار مصیبت تأمین شده و در این مدت ــ ۲۰ روز ــ به هیچ ‌عنوان نمی‌توانم ۹میلیون تومان دیگر واریز کنم.

وی با تاکید بر این‌که این وضعیت در نهایت به‌سود دلالان تمام می‌شود، تصریح کرد:‌ در این شرایط دو گزینه پیش روی متقاضیانی است که نمی‌توانند آورده مدنظر شرکت عمران را واریز کنند؛ یکی این‌که واحد خود را به دلالان بدهند که در حال حاضر آنها حاضرند ۲۰میلیون تومان بابت مسکن مهر پرداخت کنند، یا این‌که انصراف بدهیم.

وی ادامه داد: شرکت عمران اعلام کرده که در صورت انصراف آورده متقاضیان را طی دو تا سه ماه پرداخت خواهد کرد که این گزینه نیز در نهایت به‌سود دلالان است چراکه متقاضیان نمی‌توانند سه ماه صبر کنند.

وی با بیان این‌که دلالان مسکن به‌شدت دنبال بُزخری واحدهای مسکن مهر پرند هستند، یادآور شد: چرا دولت با وجود وعده‌های فراوان در خصوص تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر در دو سال و نیم گذشته هیچ اقدام مؤثری در این زمینه انجام نداده است؟ قرار بود با حداکثر ۱۰میلیون تومان در طرح مسکن مهر صاحب‌خانه شوم اما این رقم تا الآن ۳٫۵ برابر شده است.

به گزارش تسنیم، طاهری مدیرعامل شرکت عمران پرند پیش‌تر با بیان این‌که تا پایان سال حدود ۵۰۰۰ مسکن مهر کیسون با تمام امکانات به متقاضیان تحویل می‌شود، نقل و انتقال مسکن مهر در بنگاه‌ها را غیرقانونی اعلام کرد و گفت: متقاضیان مسکن مهر گول بنگاه‌های دلال را نخورند.

وی در رابطه با خرید و فروش واحدهای مسکن مهر در پرند اظهار کرد:‌ بعضاً مشاهده شده که افرادی به شرکت عمران پرند مراجعه کرده‌ و گفته‌اند که یک واحد مسکن مهر به چند نفر واگذار شده است.

وی با هشدار نسبت به این‌که متقاضیان در زمان خرید باید دقت کنند که این واحد به فرد دیگری واگذار نشده باشد از راه‌اندازی اداره‌ای در کارگزاری پرند با هدف جلوگیری از کلاهبرداری در خرید و فروش واحدهای مسکن مهر خبر داد و افزود: نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر در شرکت کارگزاری پرند انجام می‌شود و مردم بیخودی هزینه الکی نکرده و به بنگاه‌ها مراجعه نکنند.

وی با تأکید بر این‌که خرید و فروش واحدهای مسکن مهر در بنگاه‌های املاک غیرقانونی است، ابراز کرد: بنگاه‌ها با نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر کلاه سر متقاضیان می‌گذارند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “جنب‌وجوش دلالان برای بُزخری مسکن مهر پرند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *