پست وبلاگ

جاذبه‌های گردشگری ناشناخته قزوین احیا شود

فاطمه اشدری در گفت‌وگویی درباره ظرفیت‌های قزوین در حوزه گردشگری و میزان بهره‌مندی این شهر از ظرفیت مورد نظر اظهار داشت: کشورهای اروپایی از بیابان، دریا و اماکن سطح پایین خود قطب گردشگری ساخته‌اند و متاسفانه مردم ایران هم از این مراکز گردشگری استقبال می‌کنند ولی مجموعه مدیریتی شهر قزوین با توجه به این ظرفیت‌ها اقدامات لازم را انجام نداده است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های گردشگری زیادی در ایران وجود دارد که به طور طبیعی مردم آنجا را بازدید نکرده‌اند، افزود: متاسفانه این اتفاق در حالی رقم می‌خورد که مردم برای بازدید از مراکز گردشگری سطح پایین هزینه‌های هنگفتی را صرف می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین عنوان کرد: مقوله استفاده از ظرفیت‌های به ثبت رسیده و نیز میزان به ثبت رساندن مراکز گردشگری دو مقوله‌ای است که تصمیمات و اقدامات کارشناسی شده گرفته شود.

اشدری خاطرنشان کرد: در شهر قزوین جاذبه‌های طبیعی بسیار پرظرفیتی مانند دریابک وجود دارد که متاسفانه به دلیل عوامل مختلف ناشناخته مانده و باید به‌زودی این گونه جاذبه‌ها ساماندهی و احیا شود.

وی بیان کرد: استان قزوین استانی چهار فصل است و ما می‌توانیم برای هر فصل گردشگر داشته باشیم ولی متاسفانه تا به امروز اقدام مناسبی در زمینه منابع طبیعی انجام نشده است و این مهم این به زودی محقق شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به اینکه باید تمامی مسائل در کنار یکدیگر رقم بخورند تا بدین وسیله شاهد رونق گردشگری در قزوین باشیم، تصریح کرد: مسائل گردشگری قزوین باید در گام نخست به صورت کارشناسی شده بررسی شوند و پس از آن اقدامات اجرایی آغاز شود.

اشدری گفت: همدلی و اتحاد بین مردم و مسئولان سبب رونق گردشگری در قزوین می‌شود که امیدواریم این امر محقق شود.تسنیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *