پست وبلاگ

همایش ملی “جایگاه علوم گردشگری در توسعه منطقه‌ای” در گلستان برگزار می‌شود

مهدی سقالی در نشستی مطبوعاتی اظهار داشت: نخستین همایش ملی “جایگاه علوم گردشگری در آمایش سرزمین و توسعه منطقه‌ای” با تاکید بر استان گلستان چهارم تا ششم مهرماه در موسسه آموزش عالی حکیم جرجانی گرگان برگزار می‌شود.

وی افزود: تاکنون ۱۱۰ مقاله به دبیرخانه این جشنواره رسیده که پس از بررسی توسط ۳۰ نفر از اعضای هیئت علمی از سراسر کشور، ۸۵ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.

دبیر علمی همایش تصریح کرد: ۷۰ درصد این مقاله‌ها مربوط به طرح‌های گردشگری استان گلستان است.

سقالی گفت: در روز چهارم مهرماه نمایشگاه تخصصی گردشگری برپا خواهد شد و در روز ششم مهرماه نیز تور استان‌گردی در قالب این همایش برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در روز پنجم مهرماه نیز که روز جهانی گردشگری است، ۵ نشست تخصصی با قابلیت اکوتوریسم، نقش خدمات اقامتی و پذیرائی گردشگری، نظم و امنیت در حمل و نقل، قابلیت گردشگری روستایی، موانع و مشکلات توسعه استان گلستان برگزار می‌شود.

دبیر علمی همایش گفت: نتایج این جشنواره به صورت کتابچه‌ای چاپ و به همه دستگاه‌ها و نهادهای استان ارسال می‌شود.

رئیس موسسه آموزش علی حکیم جرجانی گرگان هم در این جلسه گفت: این موسسه پس از دانشگاه علم و فرهنگ تهران دومین مرکزی است که در ۴ رشته گردشگری در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو دارد.

محمدتقی طبرسا افزود: با برگزاری این همایش درنظر داریم که علاوه بر ارتقاء سطح علمی، آگاهی،مجریان طرح‌های گردشگری، آژانس‌داران، هتل‌داران و غیره را وارد عرصه کنیم تا مشکلات این بخش در استان رفع شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *