پست وبلاگ

جنگل‌های شهرستان دنا همچنان در آتش می‌سوزد

به دلایل نامعلوم و از ظهر امروز تاکنون، جنگل‌های منطقه دلی بجک روستای ده شیخ در استان کهگیلویه و بویراحمد همچنان در آتش می‌سوزد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه هنوز دلیل آتش سوزی جنگل‌های دنا مشخص نیست، اظهار داشت: جنگل‌های منطقه دلی بجک در ۵۰ کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان واقع شده است.

وی بیان کرد: بیش از ۱۵۰نفر از نیروهای مردمی، تمامی دستگاه‌های اداری، مسئولان ستاد حوادث استان، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در خاموش کردن آتش ما را یاری کردند.

عزت‌الله بهشتی فر گفت: هنوز برآورد دقیقی از میزان وسعت آتش سوزی و خسارت‌های وارد شده انجام نشده است ولی اکثر محورها خاموش شده است.

وی افزود: هنوز آتش سوزی در یک منطقه مهار نشده است.

با توجه به اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد  دارای یک میلیون و  ۴۲۶ هزار هکتار منابع ملی بوده که از این سطح ۵۳ درصد مساحت کل استان را جنگل و ۳۴درصد مساحت کل استان را مرتع تشکیل می‌دهد نیروهای اطفای حریق  با ایجاد هر آتش‌سوزی با کمترین امکانات و به شیوه سنتی اقدام به مهار آتش می‌کنند.

انتظار می‌رود مسئولان نسبت به ارائه امکانات به خصوص یک دستگاه بالگرد مانع از توسعه آتش در جنگل‌های این منطقه و استان شوند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *