پست وبلاگ

جمعیت ایران زودتر از سال ۲۰۵۰ میلادی ۳ رقمی نمی‌شود

دفتر امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل در گزارشی موسوم به «دورنمای شهرنشینی در جهان» پیش بینی کرد جمعیت ایران در سال ۲۰۵۰ میلادی برای نخستین بار سه رقمی شود و به ۱۰۰ میلیون و ۵۹۸ هزار نفر برسد.

در بخش دیگری از این گزارش به کاهش سریع جمعیت روستایی در ایران اشاره شده و پیش بینی شده است تا سال ۲۰۵۰ بالغ بر ۵ میلیون و ۶۰ هزار نفر از جمعیت روستایی ایران کاسته شود.

در این گزارش ایران از نظر میزان کاهش جمعیت روستایی در سال ۲۰۵۰ در رتبه ۱۶ جهان قرار داده شده است. چین با کاهش ۳۰۰ میلیون و ۳۹۴ هزار نفری جمعیت روستایی خود در جایگاه نخست از این نظر قرار داده شده و هند با کاهش ۵۱ میلیون و ۵۴۶ هزار نفری و اندونزی با کاهش ۲۵ میلیون و ۲۰۷ هزار نفری به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم از این نظر قرار داده شده اند.

برخی کشورها نیز با افزایش جمعیت روستایی خود تا سال ۲۰۵۰ مواجه می شوند که نیجریه در صدر آن ها قرار دارد. پیش بینی شده است جمعیت روستایی نیجریه تا سال ۲۰۵۰ بالغ بر ۵۰ میلیون و ۱۵۷ هزار نفر افزایش یابد. اتیوپی با رشد ۳۸ میلیون و ۹۰۸ هزار نفری جمعیت روستایی خود در رتبه دوم و اوگاندا با ۳۷ میلیون و ۹۹۱ هزار نفر در رتبه سوم از این نظر قرار گرفته اند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *