پست وبلاگ

پيش بازي جام حذفي: تراكتور- سايپا

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ فردا در يكي از ديدارهاي حساس جام حذفي، مرحله يك چهارم نهايي، تراكتورسازي رودر روي تيم سايپا قرار خواهد گرفت. برنده اين ديدار، تنها دو گام ديگر تا بالا بردن جام قهرماني فاصله خواهد داشت. مسابقات جام حذفي از نظر كسب سهميه مستقيم ليگ قهرمانان آسيا، چند سالي است كه از اهميت فراواني براي تيم هاي مدعي برخوردار است. تراكتورسازي در صورت حذف در اين مرحله وارد فاز جديدي از بحران خواهد شد. از اين روي، اين بازي براي تراكتورسازي از اهميت بالايي برخوردار خواهد بود.

شرايط دو تيم در جدول
سايپاي البرز با كسب ۱۷ امتياز از ۱۱ بازي در مكان هفتم جدول رده بندي ليگ برتر قرار دارد و تراكتورسازي با ۱۴ امتياز، رده دهم جدول رده بندي را به خود اختصاص داده است. سايپا با ۹ گل زده و ۹ گل خورده آمار متوسطي در حمله و دفاع از خود به جا گذاشته است در مقابل، تراكتورسازي تا قبل از بازي با ذوب آهن، در دفاع، جزو تيم هاي برتر ليگ و در حمله جزو ضعيف ترين تيمهاي حاضر در ليگ محسوب مي شد كه اين آمار پس از تساوي پر گل برابر ذوب آهن دستخوش تغييراتي گرديد. تراكتور سازي اكنون با ۱۳ گل زده، پس از تيم هاي استقلال تهران، ذوب آهن اصفهان و پرسپوليس، با راه آهن مشتركاً در رده چهارم برترين خط حمله ليگ قرار گرفته است. اين تيم با دريافت ۶ گل در دوبازي اخير، آمار گل هاي خورده خود را به ۱۱ رساند تا يك آمار متوسط در خط دفاعي به جا بگذارد.

مرحله قبل
سايپا با حذف سياه جامگان به مرحله يك چهارم صعود كرد و تراكتور در يك بازي به ياد ماندني، ۹ نفره از سد تيم صبا در قم گذشت تا از مرحله يك هشتم به سلامت عبور كرده باشد.

مرحله بعدي
تيم برنده اين ديدار، در مرحله نيمه نهايي مقابل يكي از چهار تيم، پديده مشهد، استقلال تهران، نفت تهران يا فولاد خوزستان قرار خواهد گرفت. با توجه به شرايط اين چهار تيم، صعود تيم استقلال تهران به مرحله نيمه نهايي محتمل تر است.

تقابل دو تيم در ليگ برتر
دو تيم تراكتور سازي تبريز و سايپاي البرز در هفته نهم ليگ برتر رودر روي يكديگر قرار گرفتند كه اين ديدار با نتيجه ۲ بر ۰ به نفع تراكتور سازي رقم خورد.

سكوت مطلق عوامل تراكتور در آستانه بازي حساس
تراكتوري ها كه تا هفته قبل شانس صعود تا رده سوم را داشتند در عرض ۱۰۰ دقيقه، اين رده را با رده دهم عوض كردند تا دوباره وارد حواشي جديدي شوند. نكته قابل توجه سكوت مطلق مديريت، كادر فني و بازيكنان اين تيم در استانه ديدار حساس با سايپا مي باشد. با توجه به شرايط موجود اين تيم در جدول رده بندي ليگ برتر، آنها حساب وي‍ژه اي روي جام حذفي باز كرده اند.

سونامي باخت
تراكتور سازي براي چهارمين سال متوالي در مسابقات ليگ قهرمانان آسيا حضور خواهد داشت. آنها سه دوره از چهار دوره را نايب قهرمان ليگ برتر شده اند و در سالي كه با مجيد جلالي توفيق چنداني در ليگ برتر بدست نياوردند با قهرماني جام حذفي با توني، مانع قطع نوار حضور متداوم در بازي هاي آسيايي شدند. تراكتور در اين فصل شرايط مشابهي دارد، از اين رو براي پنجمين حضور متوالي در آسيا بشدت چشم به مسابقات جام حذفي خواهند داشت. باخت در اين مرحله به احتمال فراوان سرنوشتي مشابه نظمي و خطيبي براي عباسي و توني در برخواهد داشت.

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *