پست وبلاگ

ترین های جام حذفی فوتبال ایران/تراکتور ناکام ترین فینالیست این جام/رکورد های جالب تیمها، بازیکنان و مربیان

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم تراکتورسازی تبریز برای کسب عنوان قهرمانی جام حذفی ۹۵-۹۴ کار سختی پیش رو دارد و باید از سد تیم استقلال تهران بگذرد. بازی که در ورزشگاه یادگار امام تبریز و با حضور پرشور ها انجام می شود. تراکتوری ها پیش از این سه بار به مرحله فینال این رقابتها صعود کرده و پس از دو بار ناکامی در رسیدن به قهرمانی، سرانجام سال ۹۳-۹۲ با هدایت تونی اولویرای پرتقالی و با شکست تیم مس کرمان به قهرمانی دست یافت.

با هم نگاهی به تاریخچه و بهترین تیم های جام حذفی فوتبال ایران می اندازیم:

تاریخچه جام حذفی: این جام در سال ۱۳۵۵ کلید خورد. جالب آنکه دو تیم ریشه دار ملوان بندرانزلی و تراکتورسازی تبریز در نخستین دوره این رقابتها به فینال جام حذفی راه یافتند ولی در بازی پایانی تراکتورسازان با نتیجه ۱-۴ مغلوب ملوانی ها شدند تا اولین جام این رقابتها به شهر انزلی برود.

پرافتخار ترین تیمهای جام حذفی

در بیست و پنج دوره گذشته این رقابتها، سرخابی های پایتخت در صدر پرافتخارترین ها قرار دارند. تیم استقلال تهران با کسب ۶ عنوان قهرمانی در صدر پرافتخارترین تیم جام حذفی قرار دارد و تیم پرسپولیس با یک عنوان کمتر و با کسب ۵ قهرمانی در رده دوم ایستاده است.

پرافتخار ترین مربیان جام حذفی

علی پروین با کسب ۳ عنوان قهرمانی در پرسپولیس و بهمن صالح نیا با ۳ عنوان قهرمانی در ملوان انزلی رکورد دار قهرمانی در جام حذفی می باشند. لوکا بوناچیچ نیز با دو قهرمانی در تیم سپاهان و علی دایی با کسب ۲ قهرمانی متوالی با تیم پرسپولیس از این حیث رکورد دار می باشند.

پرافتخار ترین بازیکن جام حذفی

پرافتخارترین بازیکن نیز کسی نیست جز جلال اکبری. بازیکن سابق تیم های سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران با ۵ عنوان قهرمانی پرافتخارترین بازیکن این جام می باشد. محمد نوازی، بازیکن سابق تیم های استقلال و صبا نیز با کسب ۴ قهرمانی و محرم نوید کیا در سپاهان با کسب همین تعداد در رده های بعدی قرار گرفته اند.

بیش ترین حضور در فینال

تیم استقلال تهران با حضور در  ۹ فینال رکورد دار می باشد. آنها با ۶ برد در فینال و ۳ باخت، ۶ بار عنوان قهرمانی را کسب کرده اند. پرسپولیس و ملوان نیز با حضور در ۷ فینال در رده های بعدی قرار گرفته اند.

حضور متوالی در فینال

ملوان بندر انزلی با ۶ بار حضور متوالی در فینال این جام رکورد جالبی را رقم زده است.

موفق ترین تیم فینال

تیم سپاهان اصفهان در چهار دوره حضور در فینال جام حذفی، چهار قهرمانی کسب کرده است و رکورد ۱۰۰ پیروزی در مقابل تیم های حریف فینال این رقابتها را برعهده دارد.

ناکام ترین تیم فینال

نکام ترین تیم فینال جام حذفی تیمی نیست جز تراکتورسازی تبریز. تراکتوری ها در سالهای ۵۵ و ۷۳ موفق به شکست حریفان شده و در مرحله ی فینال حضور یافته است. این تیم در هر ۲ بار ناکام مانده تا ناکام ترین تیم فینال این جام لقب گیرد. تراکتوری ها سال ۹۲ موفق به کسب اولین قهرمانی تاریخ باشگاه شدند. این تیم با پشت سر گذاشتن تیم فولاد خوزستان، در فینال این مسابقات مقابل تیم مس کرمان به پیروزی دست یافت و با برتری ۱-۰ توانست تونی و شاگردانش را به اولین قهرمانی جام حذفی برساند.

بازی نیمه نهایی جام حذفی ۹۵-۹۴ سه شنبه ۱ دی بین تیم های تراکتورسازی تبریز و استقلال تهران برگزار خواهد شد و پیروز این دیدار به مصاف تیم ذوب آهنی خواهد رفت که به دنبال تکرار قهرمانی فصل گذشته خود می باشد.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *