پست وبلاگ

جهانگرد آلمانی پس از ۵سال پیاده ‌به مشهد رسید

جهانگرد آلمانی پس از ۵سال پیاده ‌به مشهد رسید

‘توماس هاینریش اشموکل’ جهانگرد آلمانی که مدت پنج سال است سفر خود را با پیام صلح و دوستی آغاز کرده است روز دوشنبه به مشهد مقدس رسید.
این جهانگرد که تحصیلکرده رشته اقتصاد است، گفت: سالها به امور بیمه اشتغال داشتم و در ۵۰ سالگی سفرم را از آلمان به مقصد خاور دور با هدف صلح جهانی آغاز کرده ام.
وی افزود: برای شروع سفر، کار را رها کردم و در زمینه ‌های صلح، ادیان، عرفان و اسلام به تحقیق و بررسی پرداختم.
وی با بیان اینکه حدود پنج سال است که هامبورگ را ترک کرده ام، اظهار کرد: تاکنون به کشورهای سوریه، ترکیه، ارمنستان و ایران سفر کرده ام و مسیر حرکت خود را در کشورهای افغانستان، پاکستان، هندوستان، تبت و میانمار ادامه خواهم داد. 82541980-71635941

این جهانگرد گفت که در این مدت ۲۰ هزار کیلومتر را طی سه سال پیموده و ۲ سال نیز برای انجام فعالیت ‌های صلح ‌طلبانه در کشور ارمنستان توقف داشت.
وی ادامه داد: با آغاز جنگ در سوریه، کمک به پناه ‌جویان سوری را در اولویت سفر خود قرار داده ام.
اشموکل افزود: با ورود به ایران از شهرهای تبریز، مغان، زنجان، قزوین، تهران، دماوند، سمنان، سبزوار، نیشابور عبور کرده و به مشهد رسیده ام.
وی گفت: در سفر به مشهد صحن و سرای حرم مطهر رضوی مرا مجذوب کرد و تحت تاثیر شکوه این بارگاه منور قرار گرفتم زیرا حرم حضرت امام رضا (ع) همانند آینه ای است که زیبایی ‌های درون انسان‌ ها را منعکس می ‌کند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *