پست وبلاگ

گردشگری بین‌المللی بارشد ۴ درصدی در چهار ماه اول سال

به گزارش اکوتو ، براساس آمار ارائه شده از سوی سازمان جهانی جهانگردی در خصوص وضعیت گردشگری در چهارماهه اول سال ۲۰۱۵، ورود گردشگران بین المللی در این مدت ۴ درصد رشد داشته است.

در این گزارش آمده است، چشم انداز پیش رو برای چهارماهه دوم همچنان روشن است و پیش بینی می شود که تعداد گردشگران در این مدت به ۵۰۰ میلیون گردشگر برون مرزی برسد(۴۱ درصد از مجموع گردشگر بین المللی در سال).

بنا بر این گزارش، تعداد گردشگران بین المللی در چهارماهه اول سال میلادی جاری به رقم ۳۳۲ میلیون نفر رسید و این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد رشد را نشان می دهد. این رقم به دنبال رشد ۳،۴ درصدی سال ۲۰۱۴ و میانگین رشد ۵،۴ درصدی پس از سال ۲۰۱۰ بوده است.

در میان مناطق مختلف، آمریکا با ۶ درصد و پس از آن اروپا، آسیا و اقیانوسیه و خاورمیانه با ۴ تا ۵ درصد رشد همراه بوده اند. در زیر منطقه ها اقیانوسیه و جنوب آمریکا با ۸ درصد بیشترین رشد را داشتند که سفر بیست میلیون شهروند آمریکایی به این کشورها از علل مهم آن محسوب می شود و پس از آنها، کشورهای حوزه دریای کارائیب و مرکز و شرق اروپا با ۷ درصد در جایگاه بعدی قرار گرفتند. آفریقا در ادامه تاثیر بیماری آبولا و رشد نگرانی درباره مسائل امنیتی شمال آفریقا در چهار ماهه نخست سال جاری رشد منفی شش درصد را تجربه کرده است.

براساس این گزارش، طالب ریفائی دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی معتقد است که گردشگری دارای قابلیت برگشت پذیری بالائی است و به رغم ملاحظات امنیتی موجود در جهان، امروز گردشگری قسمتی از راه حل دنیا برای مواجهه با مسائل اقتصادی و ایجاد فرصتهای شغلی جدید است.

در ادامه این گزارش آمده است که میزان رشد ورود گردشگران در زیر منطقه آسیا و اقیانوسیه به ترتیب، اقیانوسیه ۸ درصد، شمال و شرق آسیا ۵ درصد، جنوب شرق آسیا با منفی سه درصد همراه بوده است که با رشد ۲۵ درصدی تایلند، کاهش ورود گردشگر به سایر کشورهای منطقه جبران شده است.

همچنین در اروپا منطقه ای که بیشترین تعداد ورودی گردشگری بین المللی را دارد شرق اروپا و مرکز آن پس از پشت سر گذاشتن بحران اوکراین در سال گذشته و کاهش ورود گردشگر از روسیه با ۷ درصد رشد بازگشت خوبی را در چهار ماهه اول سال تجربه کرده است، جنوب اروپا به رغم گذراندن دوران سنتی رکود در این مقطع از سال با ۵ درصد رشد همچنان فعال بوده است و غرب و شمال اروپا با ۴ درصد رشد در جایگاه بعدی قرار دارد.

در این گزارش تاکید شده است، شاخص اطمینان سازمان جهانی جهانگردی همچنان نشان دهنده اطمینان دست اندرکاران این صنعت از روند رو به رشد آن است،پیش بینی صورت گرفته برای سال ۲۰۱۵ حکایت از میانگین رشد ۳ تا ۴ درصدی برای سال جاری میلادی دارد.

 

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *