پست وبلاگ

ایران کانون گردشگری حلال جهان

به گزارش اکوتو ، مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که به استان خراسان رضوی سفر کرده است، بعد از بازدید از آثار فرهنگی و تاریخی و ظرفیت‌های موجود گردشگری در شهرهای خوشاب، جوین، جغتای و سبزوار با حضور در ستاد اسکان زائرین پیاده امام رضا (ع)، در مشهد و در گفت‌وگو با مسئولان امر و نیز دست اندرکاران جمعیت خدمتگذاران به زائران پیاده رضوی از نزدیک در جریان نحوه ارائه خدمات به این زائران قرار گرفت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در این بازدید با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری مذهبی در کشورمان گفت: ایران به کانون گردشگری حلال در دنیا تبدیل می‌شود.

وی گفت: خوشبختانه تمایل گردشگران خارجی به خصوص گردشگران مذهبی برای سفر به ایران افزایش یافته به گونه ای که از ۵ میلیون گردشگر خارجی ورودی به ایران در سال گذشته دو نیم میلیون نفر آنان را زائران و گردشگران مذهبی از کشورهای مختلف دنیا تشکیل می‌دهند که به قصد زیارت اماکن مقدس و زیارتی ایران وارد کشورمان شده اند.

وی افزود: این در حالی است که در دنیا ۳۵۰ میلیون شیعه داریم و بایستی با برنامه ریزی مناسب و تامین زیرساخت‌ها بتوان زمینه ورود سالانه میلیون‌ها گردشگر مسلمان و شیعه به ایران را فراهم کرد کما اینکه بر اساس سند چشم انداز افق ۲۰ ساله نظام، ایران باید در سال ۱۴۰۴ میزبان ۲۰ میلیون گردشگر خارجی باشد.

سلطانی‌فر در ادامه گفت: گردشگران مذهبی که به ایران سفر می‌کنند به شهرهای مشهد، قم و شیراز سفر می‌کنند که البته بیشتر آنها به مشهد مقدس مشرف می‌شوند.

معاون رئیس جمهور در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به افزایش رضایت گردشگران خارجی از سفر به ایران گفت: خوشبختانه میزان رضایت گردشگران خارجی که به ایران سفر می‌کنند از میزبانی، امنیت و امکانات موجود در ایران افزایش یافته که این افزایش رضایت می‌تواند باعث توسعه گردشگری و افزایش جذب گردشگر شود چراکه بر اساس آمار ارائه شده هر گردشگری که با رضایت به وطن خود بازگردد می‌تواند باعث تشویق ۸ تا ۷ گردشگر دیگر برای سفر به آن کشور شود.

سلطانی فر در ادامه گفت: ایران کشوری است که به واسطه وجود اماکن مقدس در سه شهر مشهد، قم و شیراز همواره مورد توجه گردشگران مذهبی و مسلمانان و شیعیان دنیا قرار داشته و این در حالی است که در کنار ظرفیت‌های مذهبی وجود اماکن فرهنگی و تاریخی و طبیعت بکر و زیبای ایران و نقاط دیدنی و جذاب مانند کویر لوت و کویر مرکزی باعث شده تا شاهد افزایش تمایل گردشگران خارجی برای سفر به ایران باشیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ادامه صحبت‌های خود به حضور هزاران زائر به پای پیاده در مشهد و همزمان با دهه آخر ماه صفر اشاره کرد و افزود: این یک حرکت بزرگ و ارزشمند است که باید زمینه سازی برای ارائه خدمات رسانی هرچه بیشتر به این زائرین فراهم شود.

سلطانی فر خاطرنشان کرد: باید بهترین خدمات به زائرینی که به مشهد مقدس مشرف می‌شوند ارائه شود چراکه آنان در حقیقت زائران و مهمانان علی بن موسی الرضا (ع)، هستند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *