پست وبلاگ

ایران برای خرید هواپیمای مسافربری با روسیه مذاکره می‌کند

پایگاه اینترنتی دویچه وله فارسی نوشت: وزیر حمل و نقل روسیه از مذاکره با هیئت ‌نمایندگی ایران برای فروش هواپیماهای مسافربری «سوپرجت ۱۰۰» خبر داده است. این هواپیماها ساخت شرکت روسی سوخوی هستند و ظرفیت حمل بیش از ۱۰۰ مسافر را دارند.
به گزارش این منبع، ماکسیم سوکولوف، وزیر حمل و نقل روسیه اعلام کرد، هیئت ‌های ایرانی و روس مذاکرات شان را برای فروش هواپیماهای مسافربری «سوپرجت ۱۰۰» به جمهوری اسلامی آغاز کرده‌اند.
وی در گفتگو با خبرنگاران اضافه کرد: این مذاکرات تنها شامل هواپیماهای مسافربری یاد شده نمی شود، بلکه طرف ایران علاقمندی اش را برای در اختیار داشتن «فناوری‌ های دیگر» نیز ابراز کرده است.
این پایگاه اینترنتی درج کرد: هواپیمای سوپرجت ۱۰۰، نخستین مدل هواپیمای مسافربری است که روسیه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تولید کرد. این هواپیما ساخت شرکت هواپیماسازی «سوخوی» است و ظرفیت حمل بیش از ۱۰۰ مسافر را دارد. طرح ساخت این هواپیماها حاصل همکاری مشترک میان شرکت سوخوی و شرکت‌های هواپیمایی خارجی نظیر آلنیای ایتالیا و بوئینگ است.
این پایگاه تصریح کرد: فرود و فراز سوپرجت در ماه مه سال ۲۰۱۲ یک فروند هواپیمای سوپرجت ۱۰۰ در جریان یک پرواز نمایشی در اندونزی دچار سانحه شد و سقوط کرد. در این حادثه ۴۵ تن کشته شدند که اغلب آنان نمایندگان متقاضیان خرید این هواپیما بودند. در آن زمان اعلام شد که علت وقوع این سانحه بی‌دقتی خلبان و نادیده گرفتن پیام هشدار بوده است. با این که مسئولان شرکت سوخوی نقص فنی هواپیما را رد کرده و عامل انسانی را مقصر اصلی سقوط خواندند، با این حال این سانحه موجب شد تا تقاضا برای خرید این هواپیما به شدت پایین آید، تا جایی که این شرکت با بحرانی اقتصادی روبرو شد.
دویچه وله در ادامه افزود: به نوشته روزنامه آلمانی «هندلز بلات» سه سال پس از این ناکامی، بار دیگر متقاضیانی برای خرید این هواپیما نه تنها از سوی شرکت‌های روسی بلکه حتی از سوی یک شرکت‌ هواپیمایی اروپایی پیدا شدند. شرکت هواپیمایی بلژیکی VLM و شرکت هواپیمایی «اینترجت» متعلق به مکزیک، از جمله مشتریان سوپرجت ۱۰۰ بوده‌اند. به گزارش هندلز بلات، شرکت اینترجت در حال حاضر دوازده فروند هواپیمای سوخوی سوپرجت ۱۰۰ را در پروازهای اش به کار می‌برد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *