پست وبلاگ

ایران در میان ۵۰کشور مقصدگردشگری

ایران در میان ۵۰کشور مقصدگردشگری

پنجاه و یکمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری آلمان ITB از روز چهارشنبه (هجدهم اسفندماه) در برلین آغاز شده و تا بیست و دوم اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

امسال به مناسبت نیم قرن برپایی این نمایشگاه، پروژه ۵۰ مقصد به اجرا گذاشته و در جریان آن ۵۰ کشور دنیا که بیشترشان مقاصد جدید گردشگری هستند، از این فرصت تبلیغات بهره‌ می‌برند.

نمایشگاه بین‌المللی آلمان در حالی میزبان ۱۸۷ کشور دنیاست که تاریخ و طبیعت ایران در سالنی انحصاری با فضایی به وسعت یک هزار و ۱۸۰ مترمربع با همراهی ۳۵ مؤسسه گردشگری، دو شرکت هواپیمایی، شهرداری تبریز و راه‌آهن جمهوری اسلامی در قلب آلمان به نمایش گذاشته شده است.

همچنین برای اولین بار تعداد زیادی از دفاتر خدمات مسافرتی ایرانی در این نمایشگاه حضور دارند.

حضور شهرداری تبریز هم برای معرفی شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ پررنگ بوده و راه‌آهن جمهوری اسلامی نیز برای اولین بار در چنین نمایشگاهی شرکت کرده است؛ تا از این طریق برای توسعه گردشگری ریلی اقدام کند.

سالن ایران که در این نمایشگاه اختصاص به تبلیغ جاذبه‌های گردشگری داده شده، طراحی آن برگرفته از دوران پیش از تاریخ، شاهکارهای معماری و تاریخی دوره اسلامی و طبیعت کشورمان است.

سالن ایران در همین روزهای نخست با استقبال زیاد تورگردانان سایر کشورها مواجه شده است.

طالب ریفاعی دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی که برای حضور در نشست وزرای گردشگری کشورهای جاده ابریشم در آلمان به سر می‌برد هم به همراه معاون گردشگری ایران از سالن ایران بازدید کرد.

وزیر گردشگری هندوستان نیز از بازدیدکنندگان این سالن بوده است.

این نمایشگاه یکی از مهمترین نمایشگاه‌های گردشگری دنیا به حساب می‌آید؛ سال گذشته ۶۰هزار بازدیدکننده تخصصی و ۱۲۰ هزار بازدیدکننده نمایشگاهی و عمومی داشته است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *