پست وبلاگ

در ایران بیمه واقعی نداریم

به گزارش اکوتو ، دکتر محمدحسن طریقت منفرد وزیر سابق بهداشت را به عنوان یکی از قدیمی‌های بیمه‌ای در کشور می‌شناسند؛ چشم پزشک ۶۹ ساله ای که به قول خودش «از پولدارترین بیمه ایران (نفت) تا فقیرترین بیمه (کمیته امداد) » فعالیت کرده است.

وزیر سابق بهداشت که یکی از منتقدین تجمیع بیمه‌ها با شرایط کنونی منابع مالی کشور به حساب می‌آید، نظر خاصی نیز درباره بیمه‌ها دارد،  عنوان می‌کند: بنده مجبور هستم حرفی را بزنم که متاسفانه واقعیت دارد، و آن این است که در ایران اصلاً چیزی به نام بیمه وجود ندارد، زیرا متاسفانه طبق تعاریف متعارف جهانی بیمه واقعی در کشور نداریم و به قولی ما بر سر قبری داریم گریه می‌کنیم که اصلاً مرده ای در آن وجود ندارد.

طریقت منفرد معتقد است باید قبل از تجمیع بیمه‌ها برای یکدست شدن منابع مالی بیمه ای؛ یک مرکز واحد و یا ستاد بیمه‌ای جامعی تشکیل شود تا تمام اسناد با یک کد بررسی و رسیدگی شود.

وزیر سابق بهداشت درباره اینکه پس چرا تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده است، عنوان می‌کند: همیشه می‌گویند اقتدار در ابهام است! مدیران ما نیز می‌خواهند اقتدارشان حفظ شود بنابراین این ابهام‌های بیمه ای را رفع نمی‌کنند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *