پست وبلاگ

تورهای گردشگری ایران به فرانسه لغو شد

به گزارش اکوتو ، در روزهای اخیر پاریس صحنه وقوع شش حمله تروریستی بود. چند انفجار در استادیوم پاریس و گروگان گیری خونین در این شهر باعث شده تا گردشگران احساس ناامنی کنند. دولت فرانسه نیز اعلام کرد که توافق نامه شینگن را به طور موقت به حالت تعلیق در آورده و در مرزهای این کشور تدابیر امنیتی شدیدی اعمال می‌شود. این اقدام به طور موقت بوده و فرانسه  مشارکت خود در توافق نامه شینگن را به مدت یک ماه از ۱۳ نوامبر به حالت تعلیق درآورده است در این مدت شهروندان خارجی که دارای ویزای شینگن هستند نمی‌توانند بدون ویزای فرانسه وارد این کشور شوند؛ این بدان معناست که اگر کسی بخواهد وارد فرانسه شود باید ویزای ملی فرانسه را به همراه ویزای شینگن دریافت کند.

اکنون ایرانیانی که در این روزها قصد سفر به پاریس را دارند نیز دچار مشکل شدند. آنها می بایست ویزای شینگن خود را به سفارت خانه ها تحویل داده و یک ویزای ملی ویژه این کشور نیز دریافت کنند.

اما بسیاری از گردشگران ایرانی اکنون از ثبت نام برای شرکت در تورهای گردشگری این کشور به دلیل اتفاقات رخ داده خودداری می کنند. گزارش میدانی حاکی از آن است که  حتی دفاتر خدمات مسافرتی نیز این ثبت نام را انجام نمی دهند. دفاتر خدمات مسافرتی اعلام می کنند که به آنها هنوز ابلاغ نشده که نمی توانند برای فرانسه تور ببرند یا نه اما از آنجا که دولت فرانسه اعلام کرده باید گردشگران ویزای ملی داشته باشند و این شهر نا امن شده است، از بستن پکیج تور برای این کشور خودداری می کنند. حتی برخی از گردشگران سفر خود را لغو کرده اند.

در این باره، محمد حسن کرمانی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی گفت: باید دفاتر خدمات مسافرتی که تور پاریس می فروشند برای تورهایی که تا ده روز آینده فروخته می شود چاره اندیشی کند. اکنون معلوم نیست که سیاست دولت فرانسه برای بستن مرزها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. با این حال طبیعی است که در دو هفته آینده باید این سفرها را مدیریت کرد. حداقل این است که باید زمان اجرای تورهای گردشگری فرانسه را به عقب برد و یا مسیر عوض شود. البته در تغییر مسیر نیز با توجه به شرایط پیش آمده مشکلاتی پیش می آید.

وی با اشاره به قوانین دریافت ویزای شینگن گفت: باید از هر کشوری که ویزای شینگن می گیرید ورود اولتان نیز از مرز همان کشور باشد. این مورد برای کسانی که با این ویزا تردد زیاد می کنند با ریسک مواجه است. حتی اگر پروازها تغییر کند و از فرانکفورت و یا رم وارد فرانسه شوند در مرز این کشور جلوی ورودشان را می گیرند اما اگر با قطارهای بین المللی نیز وارد شوند در آنجا بازهم مشکل ایجاد می شود بنابراین همکاران ما در دفاتر خدمات مسافرتی بهتر است که تا یک ماه آینده زمان برگزاری تورهای فرانسه را به تاخیر بیاندازند تا پس از این مدت ببینیم سیاست دولت فرانسه چیست. هر راهی برای ورود به این کشور ممکن است با ریسکی مواجه باشد که الان قابل پیش بینی نیست.

در حال حاضر ۱۱ ایستگاه مترو در شهر پاریس بسته است و بسیاری از سرویس‌های اتوبوس در سطح شهر نیز مختل شده و تدابیر شدید امنیتی نیز در ترمینال‌های مسافربری ویژه قطار و همچین فرودگاه برقرار است. بسیاری از پروازها به مقصد پاریس با شنیدن خبر کشتار در شهر با تاخیر همراه شده است.  پاریس در سال ۲۰۱۳ پس از لندن پربازیدترین شهر جهان نام گرفته بود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *