پست وبلاگ

ایران باستان در قلب اروپا

به گزارش اکوتو ، مدیر موزه ملی ایران اظهار داشت: با هدف تحکیم همکاری‌های فرهنگی و پژوهشی بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران و تالار هنری و نمایشگاهی جمهوری فدرال آلمان در حوزه همکاری‌های موزه‌ای یادداشت تفاهمی به امضاء مدیر موزه ملی ایران و مدیر تالار هنری و نمایشگاهی آلمان رسید که به مدت ۵ سال اعتبار دارد.

نوکنده افزود: موضوع اصلی این یاداشت تفاهم برگزاری نمایشگاهی از مواد باستان‌شناختی پیش‌ از تاریخ ایران، از آغاز تا قبل از دوره هخامنشی در ماه مارس ۲۰۱۷ است. از دیگر موضوعات این یادداشت تفاهم همکاری، برگزاری نمایشگاه آثار ایران در فهرست میراث جهانی در جنب نمایشگاه آثار باستان شناختی، آموزش نحوه برگزاری نمایشگاه‌های اشیای موزه‌ای و معماری نمایشگاه‌ها، همکاری در زمینه پروژه‌های مرمت اشیاء فرهنگی هنری برای ارائه در نمایشگاه، و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه موزه‌داری است.

در این نمایشگاه علاوه بر آثار موزه ملی از سایر موزه‌های وابسته به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران، آثار انتخاب و به نمایشگاه ارسال خواهد شد. شایان ذکر است، موزه ملی ایران تاکنون ۲۷ نمایشگاه خارجی در کشورهای مختلف جهان برگزار کرده است و تلاش کرده تا غنای فرهنگ ایران زمین را به جهانیان نشان دهد که این حرکت در جذب گردشگران خارجی به ایران و نیز تقویت روابط دیپلماتیک فرهنگی در عرصة بین‌الملل تأثیرگذار بوده است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *