پست وبلاگ

۹۰ درصد خودروها به اینترنت وصل می‌شوند

اولین همایش خدمات دستگاه به دستگاه و اینترنت اشیاء امروز با همت اپراتور دوم ارتباطی کشور و حضور نمایندگانی از بخش‌های مختلف صنعت جهت آشنایی با M2M در محل کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

در این همایش یک روزه که با رویکرد فرهنگ‌سازی و بازاریابی برگزار شد، تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت در حال حاضر ۲۰ میلیارد و به عبارتی هفت برابر جمعیت کره زمین تخمین زده شد؛ مسئولان راهکارهای سازمانی ایرانسل گزارشی از آمارهای ارائه شده در ارتباط با روند توسعه خدمات M2M ارائه دادند و گفتند که براساس آمارها تا سال ۲۰۰۸ میلادی تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت از جمعیت کل جهان بیشتر شد.

آنها باز هم با تکیه بر آمار پیش‌بینی کردند که تا سال ۲۰۲۰ تعداد دستگاه‌های هوشمند متصل به شبکه بالغ بر ۵۰ میلیارد شود؛ همچنین تعداد خودروهای مجهز به اینترنت که تا سال ۲۰۱۲ تنها ۱۰ درصد بود تا سال ۲۰۲۰ به ۹۰ درصد افزایش خواهد یافت.

بر همین اساس برآورد شده که تا سال ۲۰۲۰ درآمدهای مربوط به خدمات M2M و IOT در بخش ابزار به ۳۶ میلیارد دلار، در بخش لوازم الکترونیک به ۴۴۵ میلیارد دلار، سلامت ۶۹ میلیارد دلار و اتومبیل به ۲۰۲ میلیارد دلار برسد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *