پست وبلاگ

این تیم نیاز به حمایت بیشتری دارد ؛ تعطیلات پیش رو فرصتی برای شروعی دوباره

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم تراکتور سازی دیروز در هفته پنجم از مسابقات لیگ پانزدهم در ورزشگاه یادگار امام تبریز با تساوی بدون گل مقابل استقلال خوزستان متوقف شد تا همچنان ناکامی سرخ پوشان ادامه داشته باشد.

تیم تراکتور با این تساوی ۶ امتیازی شد و تا رده هشتم جدول پایین آمد. تیم گسترش فولاد، دیگر تیم تبریزی در لیگ برتر نیز این هفته با برد شیرینی که مقابل انزلی چی ها به دست آورد به رده چهارم جدول رسید تا از معدود دفعاتی باشد که گسترش گوی سبقت را از همشهری سرخ پوش خود می دزدد.

با توجه به اطلاع رسانی زیاد رسانه ها و حرف های بازیکنان و مسئولان باشگاه نسبت به لزوم حضور حداکثری هواداران در بازی دیروز، تنها ۵ هزار نفر از این بازی استقبال کرده بودند که در نوع خود بی سابقه بوده و شاید از کم تماشاگرترین بازی هایی بود که استادیوم یادگار امام به خود دیده بود. تعداد کم تماشاگران این بازی می تواند دلایل زیادی از جمله دلخوری هواداران از بابت عدم رسیدگی و مجازات متخلفان بازی آخر فصل گذشته، عملکرد ضعیف عباسی در فصل نقل و انتقالات و فراری دادی بازیکنان بومی و با تعصب از تیم، بازی ها و نتایج ضعیف تراکتور در این فصل، حاشیه سازی تعدادی از بازیکنان، وضعیت نا به سامان راه های منتهی به ورزشگاه، پارکینگ ، باجه های بلیط فروشی و … داشته باشد.

تونی دیروز چند تغییر اساسی در ترکیب و سیستم بازی داد. سیستم استفاده شده این مربی پرتغالی در مصاف با خوزستانی ها ۲-۴-۴ بود که ترجیح داده بود به جای استفاده از یک مهاجم ، از دو مهاجم خود یعنی حمزه و بایرامی بهره ببرد. وی همچنین به خاطر مصدومیت همزمان خلیل زاده و شفیعی در خط دفاعی ، نریمان جهان و رفیعی در خط هافبک تیم ، از میرهانی هاشمی در قلب خط دفاعی استفاده کرد و ثاقبی و بایرامی را نیز جایگزین هافبک های خلاق تیم خود کرد. احمد عبدالله زاده که نقش اساسی در شکست بازی قبل مقابل پدیده ایفا کرد، این بازی جای خود را به عشوری داد و ایرانپوریان هم بعد از طی دوران مصدومیت خود، دوباره به ترکیب بازگشت تا این بازی تراکتور با ۵ تغییر اساسی نسبت بازی قبل، مقابل شاگردان ویسی حاضر شود.

 تونی در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی با اشاره به بازی ضعیف تیم در نیمه اول این مسابقه اذعان داشت که: “تیمم در نیمه اول اصلاً نمایش قابل قبولی نداشت و این بازی بدترین بازی تراکتور در این ۴ فصل حضور من بود ولی در نیمه دوم با صحبت هایی که انجام شد بهتر بازی کردیم و چند فرصت خوب گلزنی را هم از دست دادیم.” تونی در ادامه با انتقاد از عملکرد مدیریت باشگاه در فصل نقل و انتقالات بیان داشت که: “بازیکنانی که این فصل از دست دادیم ، از ستون های اصلی تیم ما بودند و اردوی پیش فصل که قرار بود در ترکیه انجام شود بنا به دلایلی لغو شد تا مجبور شویم یک اردوی با عجله در تهران بزنیم.” تونی در مورد عملکرد حمزه یونس هم به خبرنگاران گفت که:” واقعیت این است که یک سری از بازیکنان خارجی نمی خواهند به ایران بیایند و ما در آنالیز هایی که از این بازیکن داشتیم فکر می کنیم برای تراکتور مثمر به ثمر باشد.”

عبدالله ویسی هم در مورد این بازی بیان داشت که:” نتیجه تساوی مقابل تیمی مثل تراکتور که بازیکنانی مثل بختیار رحمانی را در نیمکت دارد، نتیجه قابل قبولی است و تلاش کردیم که با امتیاز تبریز را ترک کنیم.” مربی استقلال خوزستان در ادامه با اشاره به بازی بی کیفیت هر دو تیم گفت که: تیم ما برای نباختن به این بازی آمده بود و طبیعی بود که همین مسئله روی کیفیت بازی اثر می گذارد. ویسی در پایان در مورد تعطیلات پیش رو که به واسطه اردوی تیم ملی ایجاد شده است، افزود:” این وقفه ها در همه جای دنیا طبیعی است و با برنامه ریزی خوب می توان بازیکنانمان را از خطر مصدومیت دور نگه داریم.”

از حرف های تونی این مطلب برداشت می شود که هواداران با وجود ناراحتی از نتایج به دست آمده ، با صبر و تحمل بیشتری از تیم تراکتور ، تیم محبوب آذربایجان حمایت کنند تا تیم به شرایط اوج خود برگردد و تعطیلات ۲۰ روزه پیش رو می تواند بهترین فرصت برای بازگشت به جمع مدعیان قهرمانی این فصل باشد.

تیم تراکتور سازی روز سه شنبه ۲۴ شهریور میهمان سپاهان اصفهان، مدافع عنوان قهرمانی و صدر نشین این فصل خواهد بود.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *