پست وبلاگ

اختصاص ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات به هتل‌ها و مجتمع‌های گردشگری گیلان

رضا علیزاده در پنجمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گیلان در سالن اجتماعات استانداری با ارائه گزارشی از عملکرد سازمان گردشگری صنایع دستی ‌در حوزه اشتغال اظهار داشت: فعالیت‌های این سازمان در سه بخش دنبال می‌شود.

وی با اشاره به طرح های صندوق توسعه ملی افزود: براساس تفاهم‌نامه‌ای که صورت گرفت ۱۲ پروژه به بانک‌ها اعلام شد و آن‌ها نیز همکاری خوبی دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با اشاره به طرح‌های کارگروه اشتغال گفت: ۳۲ میلیارد تومان تسهیلات مورد در خواست در قالب هتل‌ها و مجتمع‌های گردشگری و رفاهی، واحدهای پذیرایی و دفاتر خدمات مسافربری بود.

علیزاده با بیان اینکه جمع اشتغال مورد انتظار با تسهیلات اعلام شده ۵۵۰ نفر را در برمی‌گیرد تصریح کرد: ۱۹۳ پروژه در انتظار داریم که چنانچه دبیرخانه پذیرش کند ۱۶۸ میلیارد تومان تسیلات مورد نیاز این پروژه‌ها است.

وی با اشاره به اینکه این ۱۹۳ پروژه در قالب ۵۵ مجتمع رفاهی و ۷۰ واحد مهمانپذیر است گفت: در حوزه صنایع دستی ۱۳۷طرح اشتغال‌زایی در بخش مشاغل خانگی به بانک ملی و رفاه معرفی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با اشاره به معرفی ۱۷۸ طرح صنایع دستی به صندوق کار آفرینی امید افزود: مجموع طرح‌های اشتغال‌زایی در بخش صنایع دستی ۴۰۳ طرح است.

وی میزان اشتغال‌زایی این طرح‌ها را  ۵۱۴ اشتغال مستقیم عنوان و خاطرنشان کرد: هشت میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این طرح‌ها است که از سوی بانک‌های عامل همکاری لازم انجام می‌شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *