پست وبلاگ

افزایش ساخت هتل های ۴ و ۵ ستاره و بسته های سرمایه گذاری

به گزارش اکوتو ، مسعود سلطانی فر پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و هفتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری در کیش افزود: با لغو تحریم ها فضای خوبی برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در طرح های مختلف بیش از گذشته فراهم خواهد شد و محدودیت هایی که تاکنون بر کشور اعمال شده بود؛ برداشته می شود.
وی ادامه داد: در ۲ سال اخیر با تلاش و تدبیر دولت بویژه رئیس جمهوری مشکلاتی برطرف شده است و امیدواریم با فضای جدید مشکلات موجود بر سرراه توسعه نیز برداشته شود.
معاون رئیس جمهوری افزود: یکی از مهمترین بخش هایی که در پسا تحریم بیش از بخش های دیگر از فضای موجود تاثیر خواهد گرفت گردشگری است، در ۲سال گذشته با رویکرد مثبت دولت و رئیس جمهوری بر گسترش تعامل با کشورها تاکید شده و ورود گردشگران به کشور افرایش یافته است.
سلطانی فر به رشد ورود گردشگران در ۲ سال اخیر اشاره کرد و گفت: میانگین رشد ورود گردشگر به کشور ۱۲ درصد افزایش داشته و این درحالی است که
رشد گردشگر در دنیا ۴٫۶ درصد و در آسیا پنج درصد بوده که در دوره ۲ ساله فعالیت دولت تدبیر و امید این میزان سه برابر رشد جهانی است.
وی اظهارداشت: با وجود این میزان رشد و با توجه به مشکلات موجود از سال های قبل، هنوز تا رسیدن به اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله و افق ۱۴۰۴ که باید میزبان ۲۰ میلیون گردشگر خارجی باشیم؛ فاصله داریم.
سلطانی فر تصریح کرد : برای رسیدن به رشد نیازمند انجام یکسری اقدامات در حوزه های مختلف هستیم ، تسهیلاتی که باید در زمینه صدور ویزا و شرایط سهل برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم شود قدم های موثری دراین مسیر است .
وی گفت: صدور ویزای فرودگاهی برای اتباع ۱۹۰ کشور از آن جمله است ، تا حدود یک سال پیش این ویزا ۱۵ روزه بود و ۱۵ روز هم قابل تمدید، این زمان به ۳۰ روز افزایش یافته و براساس مصوبه دولت و خواست ما وزارت امور خارجه ملزم شده است تا ظرف یک سال آینده ویزای الکترونیک راه اندازی کند ، علاوه بر این موضوع با هماهنگی با سفیران و کنسولگری های سراسر دنیا مذاکرات صورت گرفته و قرار شد صدور ویزا با سهولت و سرعت بیشتری انجام گیرد.
سلطانی فر از لغو روادید برخی کشورها خبرداد و افزود: با حفظ شرایط سیاسی و امتیاز متقابل در آینده به مرور این برنامه عملیاتی خواهد شد، دستگاه های مختلف ۱۲ تا ۲۸ کشور در این زمینه پیشنهاد دادند، چون در مذاکره هستیم اعلام اسامی کشورها به بعد موکول می شود.

* افزایش ساخت هتل های ۴ و ۵ ستاره و بسته های سرمایه گذاری
وی یکی دیگر از اقدام های مهم برای ارتقای گردشگری را افزایش مراکز اقامتی و هتل ها عنوان کرد افزود : برای اینکه تعداد گردشگران در ۱۰ سال آینده به مرز ۲۰ میلیون نفر برسد نیازمند افزایش مراکز اقامتی و هتل ها از نوع چهار و پنج ستاره هستیم .
به گفته سلطانی فر ، از میان یک هزار و ۱۰۰ هتل کشور ، ۱۳۰ هتل چهار و پنج ستاره هستند و از آنجا که گردشگران خارجی علاقه مند به استفاده از هتل هایی با درجه های بالا هستند باید این تعداد به ۴۰۰ هتل افزایش پیدا کند و نیاز است سالانه ۲۵ تا ۳۰ هتل چهار و پنج ستاره به تعداد موجود اضافه شود ، برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته و تعداد زیادی مجوز دراین راستا صادر شده است .
سلطانی فر گفت : آموزش نیروی انسانی ، دفاتر جذب و اطلاع رسانی خارجی ، توسعه شبکه حمل و نقل هوایی و فرودگاهی از اقدامات دیگری است که در قالب بسته سرمایه گذاری تنظیم شده است .
وی درمورد بسته سرمایه گذاری پیشنهادی سازمان میراث فرهنگی گفت : حدود یک هزار و ۵۰۰ طرح با برآوردی معادل ۳۰ میلیارد دلار ( ۹۷ هزار میلیارد تومان ) شامل هتل ها و مراکز اقامتی در این بسته است ، ایجاد بازارچه های صنایع دستی در پایگاه های مهم و مناطق میراث جهانی از دیگر موارد این بسته است ، این بسته به زبان انگلیسی در اختیار سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی قرار دارد که در صورت فراهم شدن زمینه ها و لغو تحریم ها سرمایه گذاران می توانند از این فرصت طلائی استفاده کرده و اقدام به سرمایه گذاری کنند.
معاون رئیس جمهوری اظهارداشت: در شرایط کنونی و در بخش گردشگری بیش از ۹۰۰ طرح با اعتبار۳۰۰ هزار میلیارد ریال در حال اجراست .
وی تاکید کرد : یکی از بخش های مهم فعال حوزه گردشگری است و به طور یقین حوزه گردشگری می تواند محرک خروج اقتصاد ایران از رکود باشد .

* سو تفاهم ها برطرف شده است / از ظرفیت های بخش خصوصی به عنوان گنج پنهان برای رشد گردشگری می توان استفاده کرد
سلطانی فر در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درمورد اظهارات تشکل های صنفی و اینکه میراث فرهنگی موافق با حضور و فعالیت بخش خصوصی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری نیست افزود: نشست چند ساعته در روزهای اخیر در این راستا برگزار و سوء تفاهم ها رفع شد، آیین نامه ای که در دولت تصویب شده یکی از افتخارات دولت است .
وی گفت: بر اساس این آیین نامه صنعت گردشگری هویت مستقلی پیدا می کند و به عنوان صنعتی که قانون خاص دارد و در عرصه های مختلف فعال خواهد بود ، تمام تشکل ها بر اساس شرایط خوب موجود در آیین نامه بویژه ماده ۲۵ پذیرفته اند که همکاری و همیاری خوبی با سازمان میراث فرهنگی داشته باشند .
رئیس سازمان میراث فرهنگی بخش گردشگری را اولویت برنامه ششم دانست و افزود: با توجه به این موضوع می توان از ظرفیت بخش خصوصی به عنوان گنج پنهان برای رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی استفاده کرد، با شفاف کردن بند بند آیین نامه و رفع ذهنیت ها مشکلات موجود برطرف خواهد شد .
رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در آخرین شب از برپایی دومین نمایشگاه بین المللی ، بورس ، بانک ، بیمه و خصوصی سازی و همچنین هفتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور به همراه علی اصغر مونسان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از بخش های مختلف این نمایشگاه بازدید کردند .
دومین نمایشگاه بین المللی ، بورس ، بانک ، بیمه و خصوصی سازی و همچنین هفتمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور که از ۱۸ آبان ماه در محل نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار شده بود پنجشنبه شب به کار خود پایان داد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “افزایش ساخت هتل های ۴ و ۵ ستاره و بسته های سرمایه گذاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *