پست وبلاگ

علت و گره‌ کور سودآور نبودن هتل‌ها در ایران

به گزارش گروه گردشگری اکوتو اردشیر اروجی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه هتلداری در دنیا سود آورترین بخش صنعت گردشگری است، اظهار داشت: هتلداری به شرطی سودآورترین بخش گردشگری محسوب می‌شود که اقتصادی اداره شود و برای این کار هم باید مکان‌یابی خوبی صورت پذیرد.

وی با اشاره به مشکلاتی که موجب می‌شود هتلداری در ایران سودآور نباشد، تصریح کرد: یکی از مهمترین این مشکلات به نبود آمارهای صحیح برمی‌گردد، چرا که آمارهای موجود در گردشگری بیشتر به صورت ساختگی است،‌ لذا سرمایه‌گذاران نمی‌توانند درست تشخیص دهند و سرمایه‌گذاری کنند.

مدیرکل سابق دفتر آمار و برنامه‌ریزی سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه گره کور عدم سودآور بودن گردشگری، نبود آمار صحیح است، ادامه داد: در صورتیکه آمار گردشگران ورودی به کشور، گردشگران خروجی از کشور و گردشگران داخلی صحیح شود، هتل‌ها به تعداد مورد نیاز و با توجه به سلایق مراجعه‌کنندگان به آن ساخته و تغییر عملکرد می‌دهند؛ اما اگر هتل‌‌ها در مکان‌های مناسب ساخته نشوند، مشتری لازم را نخواهند داشت.

اروجی با بیان اینکه در عصر حاضر، هتل‌های دنیا با انرژی کم اداره می‌شوند، گفت: یکی دیگر از مشکلات هتل‌ها در ایران، هزینه‌های بالای آب، برق، گاز و تلفن است که در دنیا این مشکل را به کمک تکنولوژی‌های جدید برطرف کردند، اما هنوز این مشکل بر سر راه هتلداران ایرانی قرار دارد زیرا برخی موارد این هزینه‌ها سرسام‌آور است.

وی خاطرنشان کرد: بازاریابی و تبلیغات برای ورود گردشگر به کشور نیز مشکل دیگر هتلداری در ایران محسوب می‌شود که اگر در این زمینه فعالیت مناسبی صورت پذیرد، مشتریان زیادی به ایران می‌آیند و هتلداران می‌توانند پاسخگوی هزینه‌ها باشند، اما در حال حاضر وضعیت درصد اشغال هتل‌ها در ایران به غیر از تعداد معدودی از آنها مناسب نیست و باید هر چه سریعتر با کمک وام و تسهیلات به هتل‌ها یاری رسانند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *