پست وبلاگ

صنعت هتل‌داری ایران با ورود گردشگران جدید رونق می‌گیرد

ایران سال ها تحت تحریم های اقتصادی غرب قرار داشته و اکنون با لغو تحریم ها به نظر می رسد که توسعه هتل ها در ایران یک فرصت سرمایه گذاری قابل توجه محسوب می شود.

البته با توجه به مشکلات مربوط به صدور روادید برای بازدیدکنندگان برخی کشورها و تفاوت سبک زندگی در ایران، برخی هتل های زنجیره ای مشخصا از ورود گسترده تر به بازار هتل داری ایران خودداری خواهند کرد. هنوز تحریم های غیرهسته ای آمریکا علیه ایران پابرجاست و این می تواند تاثیری احتمالی بر سرمایه گذاری ها در بخش هتل داری و معاملات انجام شده در ایران بگذارد.

برای تامین مالی هر پروژه مهم هتل سازی باید به فهرست نهادهایی که همچنان تحت تحریم قرار دارند توجه کرد. به علاوه، ایران از نظر گروه کاری اقدام مالی، همچنان یکی از کشورهای مایه نگرانی از نظر فعالیت های پولشویی و تامین مالی تروریزم به شمار می رود.

صنعت هتل داری بین المللی بدون شک می تواند به ایران کمک کند تا خود را با استانداردها و شیوه های جهانی تطبیق دهد. بر خلاف خدمات مالی، صنعت هتلداری، تاکنون در فهرست تحریم های اعمال شده علیه ایران قرار نداشته است. هتل ها باید قبل از ورود به بازار ایران مشاوره های درستی را دریافت کنند تا به بهانه نقض تحریم ها، جریمه نشوند.

شفافیت در مسائل حقوقی برای سرمایه گذاران احتمالی از اهمیت بالایی برخوردار است، به خصوص از این جهت که ایران به داشتن یک سیستم قضایی کند و پایین تر از استانداردهای جهانی شهرت دارد.

هتل ها ویترین فرصت های متعدد موجود در بازار کسب و کار و گردشگری ایران هستند. آینده صنعت هتل داری در ایران در مجموع خوش بینانه به نظر می رسد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *