پست وبلاگ

هتلداران ایران را عشق به این صنعت نگه داشته است

جمشید حمزه نژاد در مراسم رونمایی از رزرواسیون آنلاین جامعه هتلداران کشور افزود: ۲۵ درصد آیین نامه اصلاح رتبه بندی هتل ها مورد بازنگری قرار گرفته، اما این بازنگری به جای تفویض برخی مسئولیت ها به بخش خصوصی، کارها را به سوی دولتی شدن متمرکز کرده و این اصلاح با نگاه ۱۰۰ درصد دولتی انجام شده است.
وی اضافه کرد: از رئیس سازمان میراث فرهنگی خواسته ایم این آئین نامه را مورد بررسی مجدد قرار دهد چرا که با تغییرات صورت گرفته نه تنها مشکلی از هتلداران حل نخواهد شد بلکه محدودیت های جدیدی برای آنها وضع می شود.
حمزه نژاد، به نرخ هتل ها نیز اشاره کرد و اظهار داشت: تا زمانی که آزادسازی نرخ هتل ها بر اساس عرضه و تقاضا نباشد چه بسا سبب دور شدن سرمایه گذاران امر هتل سازی از کشور شود.
وی تصریح کرد: باید با بازنگری در استانداردها و ضوابط موجود مانند سایر کشورهای موفق در گردشگری به سوی استاندارد کردن هتل های کشور پیش برویم.
حمزه زاده افزود: بنگاه های اقتصادی بر پایه سود می چرخند، اما از دیدگاه یک هتلدار مسافر یک شریک تجاری صرف نیست، بلکه مهمانی است که باید با نهایت رضایت از خدمات ما به کشور خود برگردد.
وی ادامه داد: هتلدارها در کشور ما چهار ماه درآمد دارند؛ اما باید ۱۲ ماه به کارکنان خود حقوق دهند چرا که جز سه ماه تابستان و یک ماه ایام نوروز، اکثر هتل ها در بقیه مواقع سال در کما و تعطیلی هستند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *