پست وبلاگ

افزایش چشم گیر ظرفیت هتل های کشور

به گزارش اکوتو ؛ سعید شیرکوند روز چهارشنبه در جریان بازدید از روند عملیات اجرایی هتل پنج ستاره در دست احداث شهر فیرورق خوی اظهارکرد: امروزه هتل و هتل داری از زیرساخت های مهم گردشگری است که با استقبال بخش خصوصی مواجه شده و سرمایه گذاران زیادی می خواهند در این صنعت سرمایه گذاری کنند.
وی افزود: اکنون ۴۰ هتل بزرگ چهار و پنج ستاره نیمه تمام در کشور با مشارکت بخش خصوصی در حال ساخت و تکمیل است که تا دو سال آینده به بهره برداری می رسد.
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه اکنون تعداد ۱۱۰ هتل چهار و پنج ستاره در کشور فعال است، گفت: با بهره برداری از این هتل ها، شمار هتل های چهار و پنج ستاره در کشور از ۱۱۰ هتل به ۱۵۰ هتل افزایش می یابد.
شیرکوند در ادامه با اشاره به نقش هتل ها در توسعه صنعت کردشگری در کشور اظهار کرد: با حمایت های دولت شرایط برای مشارکت بخش خصوصی در احداث و تکمیل هتل های بزرگ فراهم شده است.
شیرکوند همچنین از آغاز موج جدید هتل سازی در کشور با مشارکت سرمایه گذاران خارجی خبر داد و گفت: در این زمینه در چند ماه گذشته با دعوت از صاحبان برندهای مطرح و جهانی هتل سازی به کشور، مقدمات کار فراهم شده که با رفع برخی موانع حقوقی، کار ساخت هتل با مشارکت سرمایه گذاران خارجی در کشور نیز آغاز می شود.
هتل پنج ستاره شهر فیرورق خوی با ظرفیت ۱۰۰ تخت و با مشارکت بخش خصوصی در ۱۸ هزار متر مربع زیربنا و در ۹ طبقه مطابق با استانداردهای جهانی در حال ساخت است.
هتل پنج ستاره شهر فیرورق با ۳۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری اولیه اکنون از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و با ۳۵۰ میلیارد ریال سرمایه دیگر تا اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد.
شهر فیرورق خوی یکی از شهرهای زیبا و توریستی آذربایجان غربی بوده و همه روزه صدها نفر از مردم منطقه برای بهره مندی از زیباهایی آن به این شهر مسافرت می کنند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *