پست وبلاگ

هشدارهای هواشناسی‌ به کشاورزان در خصوص بارندگی‌های روزهای آتی

اداره هواشناسی کشاورزی طی اطلاعیه‌ای در خصوص شرایط جوّی روز‌های پایانی هفته و چند روز ابتدای هفته آینده، توصیه‌هایی را با توجه به بارش باران و رعد و برق در برخی مناطق به کشاورزان ارائه داد.

این اطلاعیه به‌شرح زیر است:

“پنج‌شنبه ۲۵/۰۴/۹۴: بارش پراکنده باران یا رگبار و رعد وبرق موقت و وزش باد در اردبیل، شمال‌غرب آذربایجان غربی در ساعات بعد از ظهر و آسمان نیمه‌ابری تا ابری گاهی با بارش باران در گیلان، مازندران و ارتفاعات مرکزی البرز.

جمعه ۲۶/۰۴/۹۴: آسمان نیمه‌ابری تا ابری گاهی با بارش باران و رگبار موقت، رعدوبرق و وزش باد در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و آسمان ابری در گیلان، مازندران و گلستان که بارش در اردبیل و گیلان قابل توجه خواهد بود؛ بارش پراکنده باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد در استان‌های کردستان، زنجان، ارتفاعات مرکزی البرز و خراسان شمالی.

شنبه و یکشنبه ۲۷ و ۲۸/۰۴/۹۴: بارش متناوب باران گاهی با احتمال رعدوبرق و وزش باد در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و ارتفاعات مرکزی البرز که در برخی نقاط به‌طور موقّت با بارش شدید پیش‌بینی می‌شود. بارش پراکنده باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، قزوین و خراسان شمالی و از بعد از ظهر یکشنبه، بارش باران و وزش باد همراه با رگبار و رعد و برق موقّت در البرز، تهران و سمنان.

دوشنبه ۲۹/۰۴/۹۴: بارش متناوب باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات مرکزی البرز و گاهی بارش باران و وزش باد یا رگبار و رعدوبرق در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، همدان زنجان، قزوین، البرز ، تهران و سمنان.

توصیه‌های هواشناسی کشاورزی به‌شرح زیر اعلام می‌گردد:

۱٫ خودداری از انجام هرگونه عملیات محلول پاشی و سم پاشی

۲٫ در شالیزارهایی که به مرحله گُل‌دهی و خوشه‌دهی رسیده‌اند، جهت جلوگیری از ورس نسبت به باز بودن راه آب مزارع اطمینان حاصل نمایند

۳٫ در مزارعی که به مرحله گُل‌دهی و خوشه نرسیده‌اند، نسبت به بسته بودن راه آب و استفاده از آب باران اقدام نمایند

۴٫ در مزارع پیش‌رس شالی استان‌های مازندران و گلستان در صورت آماده بودن شرایط نسبت به برداشت تا صبح جمعه و انتقال به مکان‌های مُسقّف اقدام گردد

۵٫ انتقال محصولات برداشت شده به مکان‌های مُسقّف و سرپوشیده

۶٫ پوشش یا انتقال کندوهای زنبور عسل به مناطق مُسقّف

۷٫ اطمینان از محکم بودن دیواره استخرهای پرورش ماهیان گرم‌آبی جهت جلوگیری از سرریز آب

۸٫احتیاط در چرای دام در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان‌های شمال غرب و البرز به‌دلیل مخاطره رعد و برق”.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *