پست وبلاگ

هوشمندسازی گمرک منطقه آزاد قشم

حمید رضا مومنی امروز در مراسم معارفه سرپرست جدید گمرک این سازمان، گمرک را یکی از منابع مهم درآمدی دانست و اظهارداشت: مدیریت مجموعه گمرک باید با شناخت منابع مهم نسبت به کسب آن اقدام کند.

وی در ادامه بیان داشت: علاوه بر کسب درآمد پایدار در گمرک، باید تغییرات اساسی دیگری با هدف ارائه خدمات مناسب به تجار، بازرگانان و همه مردم در این مجموعه صورت گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه، تولید نیروهای توانمند، تغییر روش و رویه ها، مشتری مداری، تعامل با گمرک ایران و هوشمند سازی را از دیگر وظایف مدیریت گمرک قشم عنوان‌کرد.

مومنی، با اشاره به عملکرد گمرک به عنوان حساس‌ترین اداره سازمان منطقه آزاد قشم گفت: این مجموعه علاوه بر تاثیرگذاری بر روی جذب مخاطبان، نقش مهمی در حوزه مالی این سازمان دارد، بنابراین برخورداری از یک گمرک هوشمند در حوزه خدمات امری ضروری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ابرازداشت: اگر از ابتدای فعالیت سازمان منطقه آزاد در قشم روند مناسبی در گمرک و دیگر بخش های این سازمان حاکم بود امروز با گذشت نزدیک به ۲۵ سال نباید نگران آب آشامیدنی در ۶۸ روستای جزیره قشم باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه با اشاره به اینکه نزدیک به ۳۰ سال از اقتصاد دنیا دور بوده‌ایم بیان‌کرد: امروز با شکستن قفل تحریم‌ها، باید در راستای کاهش فاصله عقب‌ماندگی‌ها تلاش مضاعف کرد.

مومنی در ادامه به امضای تفاهم‌نامه خواهرخواندگی قشم و استان گوانگ دونگ چین باحضور حضور رؤسای جمهوری دو کشور، امضای تفاهم‌نامه همکاری با گوانگ دونگ به عنوان ثروتمند‌ترین استان چین، مایه افتخار دانست.

وی با تاکید بر جبران عقب‌ماندگی‌ها در شرایط پساتحریم ابرازداشت: به منظور ارائه خدمات بهتر و رسیدن به جایگاه مناسب، عملکرد مدیران را با جدیت ارزیابی می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان اظهار امیدواری کرد: طی شش ماه آینده، تحولات اساسی در مجموعه گمرک این سازمان ایجاد شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *