پست وبلاگ

پیام انجمن بین المللی حقوق حیوانات به مناسبت روز جهانی حیوانات بی خانمان

اکوتو – از ۲۳ سال پیش، سومین شنبه از ماه آگوست توسط انجمن بین‌المللی حقوق حیوانات (International Society For Animal Rights) روز جهانی حیوانات بی‌خانمان نام‌گذاری شده است. هدف از این روز، توجه ویژه به وضعیت غم‌انگیز میلیون‌ها حیوان بی‌سرپرست در سراسر جهان است.

آگاهی‌بخشی پیرامون ضرورت کنترل جمعیت حیوانات آواره و بی‌پناه، از طریق عقیم‌سازی، مهم‌ترین هدف انجمن بین‌المللی حقوق حیوانات و توجه ویژه به این مسئله است.
انجمن بین‌المللی حقوق حیوانات، از مردم و حامیان حیوانات در تمامی کشورها خواسته تا دولت‌ها و زیرمجموعه‌های مدیریت شهری خود را وادارند که به‌جای کشتار حیوانات بی‌پناه، بر روی عقیم‌سازی آنها به‌عنوان کارآمدترین شیوه امتحان شده‌ی کنترل جمعیتشان حساب باز کنند. انجمن بین‌المللی حقوق حیوانات صاحبان حیوانات خانگی را نیز به عقیم‌سازی حیوانات خود و جلوگیری از تکثیر بی‌رویه آن‌ها که عموماً به پدید آمدن حیوانات بی‌سرپرست دیگر منجر خواهد شد، تشویق می‌کند.
همچنین انجمن بین‌المللی حقوق حیوانات از علاقه‌مندان به نگهداری از حیوانات خانگی می‌خواهد تا به‌جای خریداری حیوانات از فروشندگان حیوانات خانگی که منجر به تکثیر بیشتر حیوانات آواره و استثمار حیوانات مولد توسط پرورش‌دهندگان می‌شود، سرپرستی حیوانات آواره یا موجود در پناهگاه‌های حیوانات را به عهده بگیرند و بر این نکته تاکید می‌کند که پذیرش هر حیوان از پناهگاه به معنای نجات جان دو حیوان خواهد بود: حیوانی که به خانه برده می‌شود و حیوانی که به‌جای آن امکان زندگی کردن در پناهگاه را می‌یابد.

درباره ی قاضی نوری

حسین قاضی نوری دانشجوی کارشناسی شبکه های کامپیوتر است. بسیار علاقه مند به هنر می باشد. وی عاشق طراحی، عکاسی و نقاشی است و در گروه های حرفه ای سابقه فعالیت دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *