پست وبلاگ

کارمندان دولت ، کی حقوق می گیرند؟

یک عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با اشاره به کسری بودجه دولت در سال جاری گفت: در یکی دو ماه اخیر حقوق کارمندان به موقع پرداخت‌نشده و این نگرانی بوجود آمده که دولت در ماه‌های آخر سال نیز با کمبود نقدینگی‌ نتواند حقوق کارمندان را سروقت پرداخت کند.

موسی الرضا ثروتی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه بودجه امسال کشور ۲۲۴ هزار میلیارد تومان تعیین شده بود، اظهار داشت: در حال حاضر دولت در بخش نفت ۱۰۰ درصد میزان درآمد که حدود ۵۶ هزار میلیارد تومان است را کسب کرده است اما از محل مالیات وعوارض فقط توانسته است ۷۰ درصد درآمد خود را محقق کند.

وی با بیان اینکه ایجاد رکود در سطح بازار باعث شده تا اخذ مالیات و عوارض توسط دولت با مشکلاتی همراه شود، افزود: این موضوع نقش مهمی را در کمبود نقدینگی دولت دارد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تأکید براینکه دولت تاکنون منابع طرح‌های عمرانی که تا امروز ۳۲ هزار میلیارد تومان است را تخصیص نداده است، گفت: این درحالی است که تا پایان سال ۹۴ باید حدود ۴۳ هزار میلیارد تومان منابع برای اجرای طرح‌های عمرانی تخصیص پیدا کند.

ثروتی اضافه کرد: حتی دولت در پرداخت یارانه‌ها با مشکلاتی روبرو شده و قرار بود یارانه‌ شش میلیون پردرآمد قطع شود اما هنوز دولت جرأت این کار را پیدا نکرده و در حال حاضر فقط یارانه سه میلیون نفر پردرآمد حذف شده است.

وی با اشاره به اینکه در کنار این موضوعات دولت براساس بودجه باید ۴ هزار میلیارد تومان به بیمه بیکاری تخصیص می‌داد، تصریح کرد: این اعتبارات نیز هنوز اجرایی نشده است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: مجلس مصوب کرده بود تا دولت از اول فروردین اقدامات لازم را برای ثبت نام آن دسته از افرادی که هنوز یارانه نگرفته‌اند را انجام دهد تا با ابلاغ یک دستورالعمل امکان ثبت نام آنها نیز فراهم شود، این موضوع نیز هنوز اجرایی نشده است.

ثروتی با اشاره به اینکه در بخش مسکن نیز ۱۳۰۰ میلیارد تومان باید یارانه تخصیص پیدا می‌کرد، گفت: دولت به دلیل کمبود بودجه این موضوع را نیز اجرایی نکرده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “کارمندان دولت ، کی حقوق می گیرند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *