پست وبلاگ

حس جدید گردشگری برای خارجی‌ها با طعم غذای ایرانی

مرتضی رحمانی موحد در مراسم اختتامیه جشنواره غذای ایرانی، فرهنگ گردشگری اظهار داشت: غذا در همه دنیا یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری است و برای گردشگرتان هم ردیف با سایر جاذبه‌های گردشگری است.

رحمانی موحد ادامه داد: چشیدن غذاهای کشورهای مختلف و آشنایی با سبک پخت آن به گردشگران این فرصت را می‌دهد تا حس جدیدی را تجربه کنند و از تنوع آن لذت ببرند.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگی خوراک در صنعت گردشگری یادآور شد: انتخاب مواد اولیه، نحوه پخت، تزئین و رنگ در غذا و زمانی که برای به دست آمدن آن صرف می‌شود می‌تواند بازتاب دهنده فرهنگ یک جامعه باشد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، همچنین خاطرنشان کرد: غذا در جامعه ایرانی جایگاه بسیار بالایی دارد و تنوع غذایی در اقوام و استان‌های مختلف می‌تواند جاذب گردشگر باشد.

به گزارش chtn – نخستین جشنواره سفره ایرانی، صنعت گردشگری منطقه ۲ به مدت ۳ روز و با شرکت استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در تبریز برگزار شد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *