پست وبلاگ

حس جدید گردشگری برای خارجی‌ها با طعم غذای ایرانی

حس جدید گردشگری برای خارجی‌ها با طعم غذای ایرانی

مرتضی رحمانی موحد در مراسم اختتامیه جشنواره غذای ایرانی، فرهنگ گردشگری اظهار داشت: غذا در همه دنیا یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری است و برای گردشگرتان هم ردیف با سایر جاذبه‌های گردشگری است.

رحمانی موحد ادامه داد: چشیدن غذاهای کشورهای مختلف و آشنایی با سبک پخت آن به گردشگران این فرصت را می‌دهد تا حس جدیدی را تجربه کنند و از تنوع آن لذت ببرند.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگی خوراک در صنعت گردشگری یادآور شد: انتخاب مواد اولیه، نحوه پخت، تزئین و رنگ در غذا و زمانی که برای به دست آمدن آن صرف می‌شود می‌تواند بازتاب دهنده فرهنگ یک جامعه باشد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، همچنین خاطرنشان کرد: غذا در جامعه ایرانی جایگاه بسیار بالایی دارد و تنوع غذایی در اقوام و استان‌های مختلف می‌تواند جاذب گردشگر باشد.

به گزارش chtn – نخستین جشنواره سفره ایرانی، صنعت گردشگری منطقه ۲ به مدت ۳ روز و با شرکت استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در تبریز برگزار شد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *