پست وبلاگ

درگیری در تمرین تراکتور، چرا بازیکنان در کار سرمربی دخالت می کنند؟

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ مثل اینکه حاشیه تمرین های تیم تراکتورسازی پایانی ندارد. تمرین امروز سرخ پوشان مانند روز های قبلی از ساعت ۱۴ در محل زمین چمن اختصاصی باشگاه صورت گرفته و بازیکنان زیر نظر کارفنی به تمرین پرداختند. در این تمرین به جز اخباری و ثاقبی که در تیم های ملی بزرگسالان و امید به سر می برند، همه ی بازیکنان حضور داشتند.

در تمرین امروز سرخپوشان پس از گرم کردن بازیکنان، تونی اولویرا بازیکنان ذخیره و اصلی تیم را دو دسته کرده تا بازیکنان برای حفظ آمادگی خود فوتبال درون گروهی را ترتیب دهند. پس از این بازی درون گروهی که در نهایت با برد ۴ بر صفر تیم ذخیره پایان یافت، بین سروش رفیعی و حمزه یونس درگیری لفظی رخ داد. قضیه ای که در جریان تمرین امروز رخ داد باعث شد تا حواشی زیادی متوجه تیم تراکتورسازی شود.

ظاهراً قضیه از آنجا بوده است که رفیعی از کم کاری حمزه یونس عصبی شده و پس از اعتراض به وی با جواب شدید الحن حمزه روبرو شده است و پس از این اتفاق تونی به این درگیری ورود کرده و حمزه را تا اطلاع ثانوی از حضور در تمرینات محروم کرده است. حمزه پس از این اتفاق با عصبانیت قبل از بقیه بازیکنان به رختکن رفته و محل باشگاه را ترک کرده است. هر چند بعضی ها قضیه را اینطور تفسیر کرده اند که حمزه در طول این بازی دستگرمی، مدام به بازیکنان خودی تذکر داده و به عملکرد آنها اعتراض کرده است که باعث واکنش بازیکنان به این حرف های حمزه شده است.

درگیری که پس از تکذیب رفیعی و ذوالفقاری، بالاخره نریمان جهان در مصاحبه ای آن را تایید کرده و عنوان کرد که حمزه نه تنها با سروش بلکه با بازیکنان دیگر هم قلاویز شده و به نوعی همه در تمرین امروز از دست وی شاکی بودند.

اینک ما از کم و کیف دقیق این اتفاق اطلاع نداریم ولی هر چه که هست بازیکنان تیم باید به وظیفه خود آشنا بوده و به خود اجازه ندهند تا در کار های سرمربی تیم دخالت کنند. اگر حمزه کم کاری کرده سروش یا هر بازیکن دیگری حق ندارد به وی اعتراض کند و یا عصبانی شود. یا اگر حمزه در طول این بازی مدام به بازیکنان حرکات اشتباهشان را گوشزد کرده است باز هم کار اشتباهی مرتکب شده چرا که همه کاره تیم و مسئول رسیدگی به عملکرد بازیکنان سرمربی تیم می باشد.

به نظر می رسد تونی اولیویرا باید بیشتر از این ها به حرکات بازیکنان تیمش توجه داشته باشد و اجازه ندهد بازیکنی خود را سر تر از دیگر بازیکنان دیده و به نوعی بازیکن سالاری در تیم به وجود بیاید. چرا که نظم و تبعیت از دستورات مربی وظیفه همه ی بازیکنان تیم بوده و بازیکنی حق ندارد از حریم خود تجاوز کزده و در کار های سرمربی خود دخالت کند.

امیدواریم این حاشیه ها در آستانه بازی حساس این هفته مقابل تیم سیاه جامگان به حداقل رسیده و شاهد پیروزی تیم محبوب آذربایجان در این بازی خانگی باشیم تا تیم تراکتورسازی به جایگاه واقعی خود در رقابتهای لیگ برتر دست یابد.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *