پست وبلاگ

برخی از شرکت‌های هواپیمایی ۸۰ درصد تاخیر پرواز داشته‌اند!

به گزارش اکوتو ، رئیس سازمان هواپیمایی گفته که برخی از شرکت‌ها ۸۰ درصد تاخیر پرواز داشته‌اند و سازمان ضعیفی در این باره ساخته شده است.

انگار داستان تاخیرهای پروازی تمامی ندارد و هر روز از هر گوشه از فرودگاه صدای اعتراض مسافران از تاخیرهای چند ساعته به گوش می‌رسد.
گفته می‌شود در این میان مدت زمان تاخیر پروازهای داخلی بیش از پروازهای خارجی است.گرچه عباس آخوندی بارها نسبت به کاهش ساعات تاخیرهای پروازی اشاره کرده و مسئولان سازمان هواپیمایی نیز همواره از تلاش برای کاهش مدت زمان تاخیر پروازها خبرداده‌اند ،‌اما به نظر می‌رسد همچنان تاخیرهای پروازی به قوت خود باقی است.

البته حدود یک‌ماه گذشته رئیس سابق سازمان هوایی کشور در گفت‌وگو با اقتصادنیوز از کاهش مدت زمان تاخیرها خبر و حتی نوید این را داده بود که ایران نیز در هم ردیف با سایر کشورهای پیشرفته در کاهش تاخیرها قرار می گیرد.حال با روی کار آمدن رئیس جدید سازمان هواپیمایی، نه‌تنها گلایه‌های وی از وضعیت اعتبارات این بخش زیاد است، بلکه او از وضعیت تاخیرهای پروازی نیز گله دارد.

به گفته عابدزاده ، دیگر نمی‌توان مسافر را در ترمینال‌های هوایی معطل کرد و نمی‌توان یک باره به مسافر اعلام کرد که هواپیما تاخیر دارد و برخی از شرکت‌ها ۸۰ درصد تاخیر پرواز داشته‌اند و باید نگاه جدیدی بر صنعت هوایی حاکم شود.معاون وزیر راه و رئیس سازمان هوایی کشور گفته است که نارضایتی مسافران به کار پلیس و سپاه هم کشیده می‌شود و باید درباره آن تصمیم‌گیری شود ، این مساله امنیت خطوط هوایی را به خطر می‌اندازد و نارضایتی مردم یعنی ناامنی را ایجاد می‌کند.

او که به توسعه صنعت هوایی در دنیا اشاره کرده ، گفته است که آخرین پیشرفت‌های مهندسی در این صنعت اول در بخش فضایی و بعد در بخش هوانوردی استفاده می‌شود و همه مردم دنیا با این تکنولوژی‌ها آشنا هستند و از این رو مردم ما نیز انتظار دارند که از این تکنولوژی استفاده کنند.

عابدزاده که حدود یک هفته است بر روی صندلی ریاست سازمان هواپیمایی کشور نشسته، بر این باور است که وقتی پروازی ساعت‎ها تاخیر دارد موجب نارضایتی مردم می‌شود.رئیس سابق سازمان هواپیمایی در تیر ماه امسال از کاهش ساعت تاخیرها خبر داد و اعلام کرد در حال حاضر ایران در رده نسبتا مناسبی قرار دارد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *