پست وبلاگ

قیمت طلا در واکنش به حوادث پاریس۷ دلار افزایش یافت

به گزارش اکوتو ، در حالی که پس از حملات مرگبار جمعه شب پاریس، سرمایه گذاران به دنبال یک مکان امن برای سرمایه گذاری می گشتند، امروز قیمت طلا یک درصد افزایش یافت و از پایین ترین رقم های حدود ۶ سال گذشته فاصله گرفت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز بازار جهانی که نخستین روز معاملاتی پس از حوادث پاریس بود ۷ دلار افزایش یافت و به ۱۰۹۲ دلار در هر اونس رسید.
چند حمله هماهنگ شده به پاریس در روز جمعه موجب کشته شدن بیش از ۱۳۰ تن شد و دولت فرانسه را بر آن داشت تا دست به حملات هوایی به مواضع داعش در سوریه بزند.
در نشست گروه ۲۰ در ترکیه، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا وعده داد تا تلاش ها برای نابودی گروه داعش را شدت ببخشد و جلوی حملاتی مشابه حملات پاریس را بگیرد. رهبران اتحادیه اروپا از روسیه خواستند تا تلاش های نظامی خود را بر مواضع گروه های افراطی متمرکز کند.
سام لفلین، تاجر گروه ام کی اس گفت: «خریدها به منظور سرمایه گذاری امن در بازار طلا پس از حوادث وحشتناک پاریس در تعطیلات آخر هفته موجب شد قیمت طلا امروز صبح بالا برود.»
وی افزود، وضعیت مبهم جهانی ممکن است موجب شود قیمت طلا در این هفته ۱۰۹۵ تا ۱۱۰۰ دلار باشد.
معمولا هنگام بروز حوادث ناگهانی و به وجود آمدن شرایط مبهم اقتصادی و سیاسی، سرمایه گذاران بازار طلا را محلی امن برای سرمایه گذاری تشخیص می دهند. نوسانات به وجود آمده در بازارهای بورس جهان پس از حوادث پاریس می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت طلا شود.
سایر فلزات گرانبها اعم از نقره، پلاتین و پالادیوم به پیروی از طلا امروز هر کدام بیش از یک درصد افزایش قیمت را تجربه کردند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *