پست وبلاگ

نقطه نظر مشترک هواداران تبریزی درباره ی بازی بعد تراکتوری ها

به گزارش گروه ورزش وسرگرمی اکوتو ،  تراکتورسازان در چند بازی اخیر قدرت خوبی ارائه کرده اند. این واقعیتی است که در نحوه بازی این تیم مقابل الجزیره مشاهده کردیم. در واقع آنها در پخش کردن توپ ها دچار اشتباهات نمی شدند. معمولا دلیل این نظم، هماهنگی است. برای تیمی مثل تراکتورسازی که از هفته پانزدهم به این طرف، دچار تغییرات فردی زیادی در ترکیبش شد، این موضوع می تواند عالی به نظر برسد.البته نباید از این نکته که  آلویس نانگ، مهدی شریفی، فرزاد حاتمی، مهدی کیانی و ایوب کلانتری به تازگی به تراکتور آمده اند و قطعا برای ایجاد هماهنگی بین آنها و سایر بازیکنان، باید فضا و زمان وجود داشته باشد غافل شویم.

استفاده از استعداد ذاتی و فردی بازیکنان را تعریف کردیم. ایوب کلانتری، مهدی شریفی، مهدی کیانی و آلویس نانگ به همراه سروش رفیعی و بختیار رحمانی همگی از قدرت بالایی در دریبلینگ و البته شوتزنی برخوردارند. این مساله می تواند خط جلوی تراکتور را مستحکم کند .

در واقع به نظر می رسد کلانتری، کیانی، شریفی و نانگ که به تازگی به تراکتور آمده اند، هنوز اعتماد به نفس کافی برای استفاده از قدرت شوتزنی را ندارند و با ترس این کار را انجام می دهند. کلانتری طی سال های اخیر از این قدرت برای گلزنی به تیم های زیادی استفاده کرده یا کیانی در همین تراکتورسازی، چند گل زیبا با شوت هایش به ثمر رسانده که امیدواریم دوباره شاهد هنر آفرینی این بازیکنان باشیم.

برای بازی مقابل الجزیره، تراکتوری ها باید از چند فاکتور مهم استفاده کنند. اولین فاکتور کاهش فاصله بین خط میانی و خط حمله است. میلی که ما در تیم تراکتور برای تصاحب توپ و مدیریت زمان و زمین می بینیم، به آنها کمک می کند که در خانه حریف، بیشتر از حریف به توپ ضربه بزنند. این یک حسن بزرگ برای تراکتور محسوب می شود اما گام اول است. در گام بعدی، تراکتور باید از این شرایط برای نتیجه گیری استفاده کند. یعنی وقتی صاحب توپ می شود، باید برنامه های تاکتیکی اش را یک به یک به اجرا بگذارد.

زدن گل به معنای آن نیست که کار برای تراکتور تمام شده زیرا این تیم باید در حالت تهاجمی بماند و اگر فاصله بین خط میانی و خط حمله ایجاد شود، شاهد آن خواهیم بود که مقابل تیم سختکوش و باهوشی مثل الجزیره، غافلگیر شود.

پس برای کسب برد، تراکتور به سه اصل احتیاج دارد؛ کاهش فاصله بین خط میانی و خط حمله، دوم در اختیار درآوردن توپ و بالا بردن میزان گردش آن در زمین حریف برای مدیریت بازی و در نهایت ماندن در حالت تهاجمی حتی پس از رسیدن به گل. این فاکتورها می تواند برای تراکتورسازی، فرصت کسب بالاترین امتیاز از بازی هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا را ایجاد کند.

نظر شما چیست؟

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

2 دیدگاه در “نقطه نظر مشترک هواداران تبریزی درباره ی بازی بعد تراکتوری ها

  1. با سلام.بسیار ممنون از تحلیل شما.فاکتور های اعلامی شما واقعا میتواند به هر تیمی کمک کند مخصوصا تراکتور که تیم قابل و با قدرتی هست.موافق شما هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *