پست وبلاگ

هوای پایتخت در شرایط ناسالم است

به گزارش اکوتو ، با توجه به اطلاعات دریافتی از ایستگاه ‌های سنجش آلودگی هوای سطح شهر تهران، به آگاهی می رساند وضعیت کیفی هوای تهران امروز به دلیل غلظت بیش از حد مجاز ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. این شرایط تا پایان هفته نیز ادامه خواهد داشت. از این رو شهروندان باید توصیه های بهداشتی را برای حفظ سلامت خود مد نظر بگیرند.

بر اساس اعلام مرکز پایش محیط زیست استان تهران کاهش تردد و فعالیت افراد دارای بیماری های زمینه ای از جمله بیماران قلبی و ریوی و افراد سالمند در فضاهای باز، عدم تردد غیرضروری در معابر برای کلیه افراد به ویژه سالمندان و کودکان، پرهیز از انجام فعالیت های شدید بدنی و فعالیت‌های ورزشی در فضای باز، مراقبت از کودکان و خردسالان (در سنین مهدکودک، پیش دبستانی و دبستان) به منظور کاهش تردد و حضور در فضای باز، عدم استفاده از وسایل نقلیه شخصی تا حد امکان، عدم هرگونه فعالیت که موجب تشدید آلایندگی هوا شود نظیر سوزاندن ضایعات، عملیات قیرکاری، تردد با وسایط نقلیه معیوب و دقت در هنگام سوختگیری در جایگاه ها و جلوگیری از سر ریزشدن بنزین و سایر سوخت ها از جمله مواردی است که شهروندان باید در روزهای آلوده رعایت کنند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *