پست وبلاگ

بازیکنی که پس از ۸ ماه پایش به گلزنی باز شد/نگرانی سعودی ها از بابت صعود افزایش یافت

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز توانست در دوحه قطر به پیروزی ارزشمند و پرگلی دست یابد. پیروزی که باعث شد تراکتور برای اولین بار در تاریخ خود به مرحله دوم مسابقات آسیایی راه یابد و با کسب ۱۲ امتیاز از ۵ مسابقه و تفاضل گل ۸ یک صعود مقتدرانه و به عنوان تیم صدر نشین گروه سوم این رقابتها را تجربه نماید.

قضاوت این بازی که از ساعت ۲۰:۰۵ در ورزشگاه القطر برگزار شد بر عهده پیتر گرین از استرالیا بود و به کارلوس ادواردو از الهلال کارت زرد نشان داد. داوری که در بیشتر اوقات نزدیک ترین فرد به صحنه های مسابقه بود و توانست با یک قضاوت مقدر و عادلانه نشان دهد که کارشکنی سعودی ها و اعمال نفوذ آنها در کنفدراسیون فوتبال آسیا تاثیری در قضاوت وی نداشته و نگرانی ها در این مورد بیهوده بوده است. هر چند عربستانی ها پس از شکست ۲-۰ اعتراض های زیادی را در فضای مجازی علیه قضاوت داور داشته و داور را یکی از عامل های عدم موفقیت تیمشان خواندند.

 گل های این دیدار توسط آلویس نانگ (دقیقه ۶۶) و فرزاد حاتمی (دقیقه ۸۲) زده شد. گل اول این دیدار روی اوت دستی عشوری و پاس گل ایرانپوریان به ثمر رسید و گل دوم نیز با فرار عالی و حرکت انفرادی آلویس نانگ و پاس گل بی نظیرش به حاتمی زده شد تا تراکتورسازان بتوانند مقتدرانه و با تفاضل گل مثبت ۸ به مرحله بعدی صعود کنند.

نکته ی جالب توجه گلزنان این دیدار درخشش آلویس نانگ و فرزاد حاتمی بود. نانگ که توانست در این مسابقه هم گل بزند و هم پاس گل بدهد. البته حضور فیکس و ثابت نانگ در رویارویی با تیم الهلال به دلیل مصدومیتی بود که برای بازیکن جنگنده و برزیلی تراکتورسازی ایجاد شد و سزار نتواست تیمش را در این بازی همراهی کرده و شاهد پیروزی و صعود تیمش به مرحله بعدی مسابقات آسیایی باشد. مهاجم کامرونی و جدید سرخپوشان نیز از این فرصت به دست آمده نهایت استفاده را کرد تا بتواند در دیدار های بعدی به عنوان یار ثابت در ترکیب تیم قرار بگیرد.

اما گل دوم فرزاد حاتمی شیرین تر از اولی بود. چرا که قبل از این گل الهلال فشار زیادی روی دروازه تیم تراکتور سازی ایران ایجاد کرده بود و در لحظاتی دروازه اخباری را با شوت های از راه دور تهدید می کردند، ولی گل حاتمی باعث شد تا هم بازیکنان و هواداران تراکتور از زیر فشار و استرس خارج شوند و هم تیر خلاصی باشد به الهلال تا بازی بعدی مقابل تیم پر قدرت کشورمان با استرس بیشتری حاضر شود.

حاتمی در این دیدار توانست طلسم ۸ ماهه خود در عدم گلزنی با پیراهن تراکتور را بشکند. بازیکنی که آخرین بار با پیراهن ملوان موفق به گلزنی در لیگ برتر شده بود و با زدن این گل روحیه ی مضاعفی در دیدار های بعدی سرخپوشان کسب کرده و تراکتور را برای رسیدن به آرزویش در لیگ امسال  که کسب عنوان قهرمانی می باشد را یاری کند.

شایان ذکر است در دیگر دیدار گروه سوم رقابتهای لیگ آسیا تیم الجزیره امارات در زمین خود با نتیجه ۱-۳ مغلوب تیم پاختاکور ازبکستان شد تا فاصله این تیم ازبکستانی با تیم الهلال عربستان به یک امتیاز کاهش یابد.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *