پست وبلاگ

حركت قطار تهران-آنكارا تا اطلاع ثانوی لغو شد

به گزارش گروه گردشگری اکوتو ؛ براي حصول اطمينان إز تردد ايمن قطارها، حركت قطار تهران – آنكارا در روز پنجشنبه هشتم مرداد ۹۴ لغو شد.شركت حمل و نقل ريلي رجا با صدور اطلاعيه ای ضمن اعلام لغو قطار روز پنجشنبه اعلام كرد، براي اعزام مجدد قطارها منتظر اعلام نظر رسمي مقامات تركيه خواهد بود.

سانحه روز پنج شنبه در راه آهن تركيه هيچ آسيب جاني نداشته است و كليه مسافران قطار آنكارا – تهران در سلامت كامل، عازم كشور هستند و صبح روز جمعه وارد كشور مي شوند.

اين اطلاعيه افزود: مسافران قطار آنكارا – تهران جمعه شب با قطار شركت رجا وارد ايستگاه تهران مي شوند.شركت رجا إز خانواده هاي مسافران اين قطار خواست در صورت نياز به اطلاعات بيشتر إز تهران با شماره ۱۵۳۹ و إز شهرستان‌ها با شماره ۵۵۶۵۱۴۱۵-۰۲۱ تماس بگيرند.

در همین حال، قطار مسافری آنکارا به تهران به شماره ۱۱۵۱۲ ترانس آسیا به دلیل انفجار مین توسط گروه پ ک ک در بین دو ایستگاه سوورن – گنچ از توابع استان بینگل در شرق این کشور خسارت دید.

سید محمد راشدی معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با تأیید این خبر گفت: این انفجار در خاک ترکیه رخ داده و طبق اخبار واصله هیچ گونه خسارت جانی نداشته است.

وی با بیان اینکه این قطار ترکیه‌ای بوده است، افزود: در این انفجار فقط یک عدد واگن از ریل خارج شده است و از طریق وزارت امور خارجه پیگیر اخبار وضعیت این قطار هستیم.

در همین حال پایگاه اینترنتی خبرگزاری دولتی ترکیه (آناتولی) نوشت: این انفجار که با کنترل از راه دور صورت گرفته تلفات جانی نداشته اما به واگن و ریل‌ها خسارت وارد شده است.

یاووز سلیم کوشگر استاندار بینگل در این باره اعلام کرد: عملیات تجسس و شناسایی نیروهای امنیتی به طور گسترده‌ای در منطقه ادامه دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *