پست وبلاگ

هرساله ۲۰میلیون زائر به حرم امام رضا می روند

به گزارش اکوتو ، حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی در اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی «شعر رضوی» به زبان ترکی ـ آذری که در سالن اجتماعات اداره برق استان برگزار شد ضمن تبریک دهه کرامت اظهار داشت: اهل بیت(ع) دوستدار شعر بوده و از شاعران به میزان قابل توجهی حمایت و قدردانی می‌کردند.

وی با اشاره به روایاتی از پیامبر اسلام(ص) افزود: در قسمت‌های مختلف تاریخ و روایات نقل شده که زمانی که شاعران شعری می‌نوشتند ابتدا به نزد امامان رفته و شعرشان را برای ایشان خوانده و از وی پاداش و هدایا دریافت می‌کردند.نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: ما مسلمانان اعم از شیعه و سنی در زندگی خود به قرآن، عقل، سنت و اجماع توجه کرده و زندگی‌هایمان را برپایه آن‌ها استوار می‌سازیم.

قریشی اظهار داشت: یکی از موهبت‌هایی که خداوند متعال برای ایرانیان قرار داده است وجود مزار شریف امام رضا(ع) در ایران بوده و زیارت ایشان یکی از متبرکات دین اسلام محسوب می‌شود.وی بیان کرد: سالیانه ۲۰ میلیون نفر برای زیارت به حرم مطهر امام رضا(ع) می‌روند که حضور این تعداد قابل توجه در مشهد مقدس یکی از معجزات حضور آن حضرت در خراسان است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *